تخفیف 20 درصدی پاییزه برای تماس روی دکمه بزنید!!

09190529986

نماشویی

قیمت نماشویی
نسبت به شرکت های همکار قیمت مناسب تری داریم
تومان حدودا 3میلیون ساختمان 4 طبقه بر8 متر
 • داخل برگه لیست قیمت هارو بخوانید
 • جهت تعیین دقیق قیمت تماس بگیرید
 • کیفیت در حد خودتون پسند است

نما شویی یا شستشوی نما اصطلاحی است که برای شستن نمای ساختمان هایی کثیف و جرم گرفته استفاده میشود. در عصر حاضر به دلیل ورود گازها و دود ناشی از کارخانجات و وسایل نقله هوای شهر هایی همچون تهران و کرج و مشهد و تبریز و … آلوده شده و مواد آلوده و کثیفی هوا بر روی ساختمانها تجمع می یابد و نمای ساختمان بعد از مدتی حالت کثیف و زشت به خود میگیرد که در این مورد شست و شوی دوره ایی (هر پنج سال) احساس میشود این دوده و جرم نقش بسته بر روی نماها
به مرور زمان باعث خوردگی سنگ نما خواهد شد

در این راستا تیم کاری و خدماتی پاک ساب با بهره گیری از بهترین دستگاه های نماشویی و مصالح مصرفی مرغوب و باکیفیت و هم چنین استفاده از مواد نانو (مواد ضد اب سازی) در پایان کار برای پایداری و دوام هر چه بیشتر و انجام و تحویل کار با بالاترین کیفیت و به نحو احسن از در همه نقاط تهران و کرج و دیگر استانها در خدمت شماست.

دلایل نما شویی ساختمان

نماشویی نیز مانند دیگر کارهایی که باید برای ساختمان انجام شود دلایل خاص خود را خواهد داشت. موارد و دلایل زیادی برای این کار وجود دارد که چند مورد از آن ها را بررسی خواهیم کرد.

 •  پاک کردن جرم. و آلودگی ها نقش بسته در نمای و دیوار ساختمانها حاصل از سوختن سوخت های فسیلی توسط کارخانجات و وسایل نقلیه
 • پاک کردن مواد و مصالحی که در حین نماسازی بر روی نما ریخته شده است.
 • ترمیم سنگ و محکم کردن سنگهای شل شده یا افتاده
 • زدودن جرم و آلودگی روی سنگ نما که در دراز مدت باعث شکننده شدن و افتادن سنگ نما و تحمیل هزینه های اضافی می شود.
 • فهمیدن اینکه آیا سنگ نما شل شده است یا نه

در حین انجام عملیات نماشویی ساختمان، نماشو موظف است سنگ های نما را نیز چک کند که در صورت شل شدن اقدام به پیچ و رولپلاک سنگ نما کند. پس با نماشویی از جود سنگ های شل شده مطلع می شوید و از ریزش آن ها جلوگیری می کنید.

انواع نما شویی ساختمان و روند اجرای کار

مهم ترین دستگاه نماشویی دستگاه واتر سند بلاست و واتر جت می باشد. دستگاهی جدید و با قدرت و توان بالا که دارای ویژگی های بسیار خوبی است. از نظر روش اجرای نماشویی نیز می توان آن را به سه حالت مختلف تقسیم کرد.

 • نماشویی با داربست (استفاده از داربست برای شست و شوی نما)
 • نما شویی با طناب مخصوص ابریشمی یا نماشویی بدون داربست
 • نما شویی با کمربند محافظ

در تمامی نقاط دنیا، راپل کاری یا نماشویی آپارتمان را به عنوان یک از پرمخاطره ترین مشاغل می دانند. چرا که نماشو به حالت اویزان در آمده و متحمل خطرات زیادی می شود. نماشویی کاری بسیار حساس بوده و نباید هیچ قسمت از نما بدون شستشو باقی بماند.

نماشویی ، هزینه شستشوی نمای ساختمان ، شستشوی نما ، ساختمان در تهران کرج

کار نماشویی به وسیله یکی از دستگاه های نماشویی و با اب فشار قوی و سیلیس (ماسه مخصوص نماشویی) یا از مواد پاک کننده برای نماهای پر جرم و حساس به سیلیس استفاده می شود.

نکات مهم قبل از انجام نماشویی

گروه نما شویی شرکت درخشان با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا و نیز به کارگیری بهترین تیم های نماشویی آماده خدمت رسانی است. ما لازم می دانیم که در این جا برخی از نکات مهمی که باید گفته شود را بازگو کنیم.

نکات مهم برای کارفرمایان و مهندسین و مشتریان عزیز:

 • کار در ارتفاع و نماشویی کاری بسیار مخاطره است. هرگز از افراد بی تجربه و فاقد بیمه کاری برای نماشویی استفاده نکنید. چرا که در صورت هر گونه اتفاق ناگوار آسیب های جبران ناپذیری به وقوع خواهد پیوست.
 • نماشو موظف است که سنگ نماها را چک کند و در صورت شل بودن نماشو باید کار پیچ و رولپلاک نما را هم انجام دهد.
 • از افراد متخصصی برای نماشویی استفاده نمایید که تحهیزات (طناب مخصوص و محکم نماشویی و دستگاه واتر حت یا واتر سند بلاست قوی) داشته باشند.
 • در پایان کار خودتان چک کنید که ایا نما تمیز شده است یا بعضی حاها لکه یا حرم مانده

در این راستا مفتخریم که در طول تحربه چندین ساله خود همه کارهای خود را با بالاترین ایمنی و بیشترین رضایت مندی مشتریان و کارفرماها و مهندسین انجام داده ایم. کارنامه درخشان ما در حیطه نماشویی در تهران و دیگر شهرها نیز مثله کفسابی درخشان است. تمامی نماشو کارهای این شرکت دارای بیمه کاری بوده و طناب و دستگاه های این تیم با تحربه با استانداردترین هستند.

دستگاهای نما شویی به دلیل قدرت بالا نیازمند برق سه فاز و اب فشار قوی هستند. برای همین نماشویی با برق سه فاز بسیار بهتر است. اگر سنگ نماها یا دیوار و تراس ریزش دارد، هر چه زودتر اقدام به پیچ و رولپلاک نمایید. در صورتی که در نزدیکی یک متری نما ساختمان شما تیرهای برق وجود دارد، به هیچ عنوان نمی توان نما شویی را انجام داد. چرا که سیلیس وقتی با اب مخلوط می شود، حالت رسانایی بالایی پیدا می کند. برای همین احتمال برق گرفتگی نماشو وجود دارد.

نماشویی ، هزینه شستشوی نمای ساختمان ، شستشوی نما ، ساختمان در تهران کرج

هزینه نماشویی و خدمات آن

اکثر مشتریان و کارفرمایان و مهندسینی که با ما تماس می گیرند، در مورد هزینه نماشویی تهران سوالاتی می پرسند. شما قبل از هر چیز باید بدانید که قیمت نماشویی تهران و یا هر شهر دیگری وابسته به عوامل مختلفی است . اما در هر صورت ما در این نوشته سعی می کنیم معیارهای مهم در تعین تقریبی قیمت نماشویی را برای شما بیان کنیم. البته برای تعیین دقیق قیمت نماشویی تماس با تیم ما و حضور در محل الزامی است.

عوامل تعیین کننده قیمت شستشوی نما به شرح زیر است.

ارتفاع نمای ساختمان

مهمترین آیتم و عوامل تاثیر گذار در ییمت نماشویی ارتفاع ساختمان است به طوری که ارتفاع ساختمان هر چه قد زیاد باشد به دلیل سختی مار و هم چنین لزوم بستن داربست هزینه نیز بیشتر می شود. اما اگر ساختمان کمتر از پنج طبقه باشد میتوان با هماهنگی کارفرما نماشویی حرفه ایی و درجه یک را به کمک طناب انجام داد.

نوع نما و نوع سنگ

نماهای سنگی انواع مختلفی از نماها وحود دارد که هر کدام قیمت مخصوصی دارد و جنس سنگی مه در نماهای سنگی نیز استفاده میشود بر قیمت نماشویی تاثیر گذار است نمای اجری معمولا سخت تر و نمای شیشه ایی راحت تر است.

متراژ نمای ساختمان

نبش بودن یا دوکله بودن ساختمان

ترمیم یا پیچ رولپلاک نما

ترمیم یا پیچ و رولپلاک نما نیز از عوامل مهم در نماشویی است. ساختمانی که سنگهای ان شل شده یا افتاده باید ترمیم شود و با پیچ و رول پلاک سنگهای نما را در جای خود محکم کرد.

شما می توانید با یک تیر دو نشان را بزنید. اگر نمای ساختمان شما جرم گرفته و حالتی کثیف به خود گرفته است. یا اگر احساس می کنید احتمال شکسته شدن سنگ نما نیز وحود دارد، می توانید با تماس گرفتن با تیم کاری کلینیک اختمانی پاک و درخواست نما شویی با هزینه ایی مقرون به صرفه هم نماشویی انجام دهید هم پیچ و رولپلاک نما. طبیعی است که انجام نماشویی و رولپلاک نما باهم خیلی باصرفه تر از زمانی است که بخواهید پیچ و رول پلاک و نماشویی را جدا از هم انجام دهید.

آیا نماشویی هر ساختمانی امکان پذیر است؟

حتما شماهم از خود می پرسید که آیا ساختمانی که ما در آن زندگی می کنیم این امکان را دارد که نماشویی شود؟ خب این یک سوال ریشه ای و مهم بوده که قبل از هر اطلاعات دیگری لازم خواهد بود. اطلاعاتی که بدون آن نمی توان شروع به کار کرد.
پاسخ به این سوال به طور کاملا قاطعانه بله است. بله می توان برای هر ساختمانی با هر نمایی نماشویی انجام داد. اما در این حال تنها نوع نماشویی متفاوت است. برای همین یکی از کارهایی که قبل از شروع کار به آن باید توجه داشت این است که چه نماشویی باید برای ساختمان لازم است؟ اگر ساختمان شما از نمای آجری برخوردار است نوع نماشویی آن با یک ساختمان سنگی متفاوت است. در این جا ما نماشویی چند ساختمان مختلف اشاره خواهیم کرد.

نماشویی ساختمان با نمای آجری

یکی از نماهای قدیمی و کلاسیکی که البته امروزه برخی از ساختمان جدید بنا بر دلایلی از آن استفاده می کنند، نمای آجری است. استفاده از نماهای آجری کلاسیک زیبایی خاصی را ساختمان ها می دهد. برای همین طرفداران خاص خود را خواهد داشت. اما این تنها مسئله نیست.

مسئله نماشویی نمای آجری یکی از مواردی است که باید حتما به آن توجه داشت. شستشوی نمای آجری از جمله نماشویی های پر کاربرد بوده که امروزه بسیاری از شاختمان ها را به خود درگیر می کند. شستشوی این نوع نما دارای حساسیت های خاص خود بوده و برای آن نمی توان از دستگاه های قوی و یا واتر جت های های با توان بالا استفاده کرد. استفاده از این دستگاه ها می تواتد نمای آجری را خراب کرده و به آن آسیب برساند. برای همین می بایست جهت شستشوی نما ساختمان آجری از شستشوی دستی استفاده کرد.

نظافت نمای ساختمان با طناب

شستشوی نمای سنگی

همان طور که می دانید، نماهای سنگی پر استفاده ترین و بیشتری کاربرد را در میان دیگر نماها دارند. عملا هر ساختمان مسکونی از این نوع نما برای ساختمان خود استفاده می کند. برای همین حتما باید نسبت به این نماشویی اطلاعات لازم و کافی را داشت.

یکی از چیز هایی که باید در مورد نماشویی ساختمان های با نمای سنگی دانست این است که سنگ های مختلف با هر جنس و طرحی این ویژگی را دارند که از دستگاه واتر جت برای شستشوی آن ها استفاده کرد. در واقع شما می توانید به راحتی هر چه تمام تر از دستگاه واتر جت برای شستشوی نمای سنگی ساختمان استفاده کنید. البته این در صورتی است که میزان آلودگی موجود بر روی نما بالا باشد.

در بسیاری از موارد هیچ نیازی به استفاده از یک دستگاه واتر جت نبوده و تنها با استفاده از تی و ابر می توان آلودگی ها را به طور کامل از روی سنگ ها پاک کرد. در نتیجه استفاده کردن و یا نکردن از واتر جت بستگی به عوامل مختلفی دارد. چیزی که در این میان اهمیت زیادی دارد این است که نمای سنگی ساختمان حتما تمیز خواهد شد.

شستشوی نمای کامپوزیتی 

این نوع از نما را می توان در برخی از ساختمان ها پیدا کرد که عمدتا ساختمان های مسکونی نیستند. هر چند ساختمانی نیست اما به هر حال زیبایی آن ها برای صاحبان آن ساختمان اهمیت زیادی دارد. از این رو هر چند وقت یک بار می بایست نسبت به تمیز کردن آن اقداماتی را انجام داد. نماهای کامپوزیتی نیز مانند دیگر نماها نیاز به شستشو خواهند داشت. شستشویی که قاعدتا بر اساس تفاوتی که در جنس و حالت نما وجود دارد باید متفاوت باشد.

نمای کامپوزیتی نیز خوشبختانه مانند نمای سنگی قابلیت استفاده از واترجت را دارد. البته صرفا استفاده از واتر جت نمی تواند برای شستشوی نمای کامپوزیتی مناسب باشد. در بسیاری از موارد حتی بعد از واترجت نیز می بایست از ابر و تی برای تکمیل کردن این شستشو استفاده کرد.

نظافت نمای ساختمان

آسیب های احتمالی به نما در اثر نماشویی

یکی از نگرانی هایی که برخی از افراد دارند این است که آیا با نماشویی ساختمان احتمال آسیب دیدن نما وجود دارد یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بگوییم اگر کار نماشویی با بهترین تیم انجام نشود بله! این یک قاعده طبیعی است که اگر کار را به کاردان نسپارید کار خراب می شود. پس اگر می خواهید یک نماشویی موفق داشته باشید باید آن را به باتجربه ترین و بهترین تیم نماشویی بسپارید.

تیم نماشوکار ما متشکل از مجرب ترین نماشوکارهای تهران بوده که سالیان سال تجربه نماشویی های موفق را دارند. در مجموع باید بگوییم که نماشویی نیز مانند هر کار دیگری یک سری اصول و قواعد خاص خود را دارد اگر رعایت شود جای کوچکترین نگرانی وجود ندارد. استفاده از ابزار مناسب و با کیفیت در کار و امجام درست کار باعث می شود کوچکترین خساراتی به ساختمان شما و دیگران وارد نشود. پس هیچ وقت نگران این موضوع که با نماشویی به ساختمان آسیب وارد خواهد شد نباشید. برای هر ساختمانی یک اصول خاصی پیاده می شود که با انجام آن دیگر آسیبی به ساختمان وارد نخواهد شد.

قبل از اجرای نماشویی ساختمان

متد اجرای نماشویی ساختمان به روش‌هایی اشاره دارد که در فرآیند اجرای نماشویی برای زیبایی ظاهر آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این متد شامل چند مرحله می‌ شود. قبل از هر چیز، طراحی نما باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد. این مورد شامل بررسی نقشه‌ ها، مشخصات فنی، جزئیات اجرایی و مصالح مورد استفاده می‌ شود. انتخاب مصالح مناسب برای نما از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین نما باید برای نصب مناسب آماده شود. این آماده سازی شامل تمیزکاری، رطوبت‌ زدایی و برطرف کردن هر نقص یا ناهمواری در سطح می‌شود. نماها اغلب به یک سازه پشتیبان متصل می‌ شوند. این سازه ممکن است شامل فریم‌ های فلزی، قاب‌ های چوبی یا سیستم‌ های دیگر باشد. متریال نما باید با دقت نصب شود. یعنی نصب متریال مورد نظر به دیوار، نصب سیستم عایق‌ و تجهیزات. این ها اقدامات صحیح و درست قبل از اجرای نماشویی ساختمان می باشد که مهم تر از نماشویی ساختمان است.

تاثیر نماشویی بر ساختمان

شستشوی نمای ساختمان تأثیرات متعددی بر ظاهر و کیفیت ساختمان دارد. این شستشو می‌ تواند تحت عناوین مختلف از جمله نظافت نما، نگهداری نما یا نماشویی شناخته شود. در هر صورت، تاثیرات مثبت و منفی مختلفی را بر روی ساختمان می‌تواند داشته باشد. شستشو باعث حذف ذرات آلودگی، گرد و غبار، کپک و لکه‌ ها از سطح نما می‌ شود که می‌ تواند به افزایش طول عمر و زندگی مفید نما کمک کند. همچنین شستشو باعث حفظ زیبایی ظاهری نما خواهد شد. حذف لکه‌ ها و ذرات مسدودکننده نما، باعث افزایش جذابیت و شکوه خاص ساختمان می‌شود.

ضمن این که با حذف لایه‌ های آلودگی از سطح نما، انعکاس نور هم بهتر می‌شود. چیزی که می‌ تواند به کاهش نیاز به نور مصنوعی در داخل ساختمان کمک کند. در نظر داشته باشید که لکه‌ ها و آلودگی‌ های روی نما می‌توانند به مرور زمان باعث خرابی و فرسایش سطح نما شوند. شستشوی منظم می‌ تواند از این خرابی‌ ها پیشگیری و امکان تشخیص مشکلات زودتر را فراهم کند.

برخی از مصالح نما ممکن است تحت تأثیرات اثرات آلودگی شهری قرار گیرند. در نتیجه شستشوی منظم می‌ تواند به حفظ کیفیت و عمر مفید مصالح کمک کند. توجه داشته باشید که استفاده از مواد شوینده و روش‌ های مناسب در شستشوی نما بسیار حائز اهمیت است تا از صدمات به نما جلوگیری شود و تاثیرات مثبت بیشتری حاصل شود.

کدام نماها نیاز به شستشو دارند

در حالت کلی نماهایی که از مصالح حساس مانند سنگ طبیعی، چوب، یا آلومینیوم ساخته می شوند، نیاز کامل به شستشو و مراقبت دارند. اما تقریبا همه ساختمان‌ ها در طول زمان نیاز به شستشو دارند، اما این نیاز به عوامل متعددی وابسته است. حتی نماهای معمولی ساختمان که از مصالح رایج مانند سیمان، آجر، و ماسه تشکیل شده‌اند هم نیاز به شستشو دارند. برای این که از گرد و غبار، آلودگی هوا، و لکه‌ های سطحی پاک شوند. ساختمان‌ های دارای با نمای کامپوزیتی هم نیاز به حفظ زیبایی خود دارند. برای این ساختمان ها، شستشو به عنوان یک روش حفظ این زیبایی مورد نیاز است.

البته نماهای با رنگ‌ های روشن ممکن است سریع‌ تر کثیف شوند. برای همین نیاز به شستشوی منظم تری داشته باشند تا از حفظ رنگ اصلی آنها اطمینان حاصل شود. همچنین نماهایی که دارای ساختارها و اجزای خاصی هستند. به طور مثال، نماهایی که دارای سطح خمیده هستند، ممکن است آلودگی بیشتری را جذب کنند. در نتیجه نیاز به شستشوی دقیق‌ تری دارند.

یکی دیگر از ساختمان هایی که نیاز مبرم به شستشو دارد، ساختمان‌ هایی است که در نزدیکی مناطق صنعتی هستند. به طور کلی ساختمان هایی که در مناطق با آلاینده‌ های محیطی هستند، نیاز به نماشویی بیشتری خواهند داشت.

دستگاه‌ها یا مواد شوینده در نماشویی

در تمیزکاری یا نماشویی نما ساختمان ممکن است از تجهیزات و مواد مختلفی استفاده شود. هیچ لزوم و یا اجباری در استفاده از این مواد یا دستگاه ها وجود ندارد. برای همین ممکن است برای یک نماشویی ساختمان از هر مواد یا دستگاه (واترجت) استفاده شود. موادی  که باعث مش وند نمای ساختمان تمیز و درخشان شود. اما در هر صورت مهم ترین چیزهایی که در نماشویی استفاده می‌شوند، را با هم بررسی خواهیم کرد.

طبیعتا آب یکی از اصلی‌ترین موادی است که در نماشویی استفاده می‌ شود. آب برای شستشوی آلودگی‌ ها، گرد و غبار، و لکه‌ های سطحی بسیار مؤثر است. در کنار آب مواد شوینده مانند صابون، مایع ظرفشویی، یا شوینده‌ های خاص نماشویی می‌ توانند به تمیزکاری نما کمک کنند. همچنین برای حذف لکه‌ ها و رسوبات مقاوم تر، برس‌ ها و پنسل‌ های مختلفی استفاده می‌شوند.

در برخی از نماشویی‌ ها از تجهیزاتی مانند دستگاه‌ های شستشو با فشار آب که واترجت نام دارد، برای حذف لکه های قوی استفاده می‌ کنند. توجه داشته باشید که نوع مواد و تجهیزات مورد استفاده در نماشویی بستگی به جنس نما، مصالح استفاده شده در ساختمان و نیازهای خاص نما دارد. یک نکته بسیار مهم این که ممکن است برای هر ساختمان که دارای یک جنس نمای خاصی است از هر مواد شوینده یا دستگاهی نمی توان استفاده کرد.

کار شستشوی نمای بیرونی ساختمان توسط چند نفر انجام می شود

این که نمای ساختمان با چه روش و متدی انجام می شود یک بحث است و این که چطور و توسط چند انجام خواهد شد نیز یک بحث جدا خواهد بود. تاثیر تعداد نماشوکار بر اجرای نماشویی صرفا از دو لحاظ بررسی می شود. جنبه اول موضوع این است که با افزایش تعداد نماشوکار نماشویی قاعدتا در زمان کمتری انجام خواهد شد. همین موضوع باعث می شود شما سریع ترین نماشویی ساختمان را تجربه خواهید کرد. تاثیر مثبت دوم این است که کیفیت کار نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

با افزایش دادن تعداد نماشوکار تمرکز هر نماشوکار به محدوده خود خواهد بود. در این صورت هم دچار خستگی کمتری خواهند شد و هم کیفیت کار خود را بالاتر خواهد برد. پس در این که تعداد نفرات نماشویی بیشتر باشد هیچ شکی نیست. چون با نفرات بیشتر هم کار سریع تر انجام می شود و هم کیفیت بالاتر خواهد رفت.

نماشویی ساختمان ها در شهرهای بزرگ

در شهرهای بزرگی همچون تهران، مشهد، کرج و اصفهان می تواند با قواعد متفاوتی انجام شود. از این نظر متفاوت چون قطعا مدت زمان کمتری طول خمواهد کشید که ساختمان نماشویی لازم داشته باشد. همین موضوع باعث می شود هزینه نماشویی در تهران و کرج بیشتر شود. اما دلیل این موضوع چیست؟ چرا در پایتخت نماشویی بیشتری مورد نیاز می باشد. پاسخ به این سوال بسیار ساده است. آلودگی بیشتر! بله یکی از دلایل نیاز به نماشویی در تهران این است که میزان آلودگی در این شهر بسیار بیشتر از دیگر شهرهاست.

همین موضوع باعث می شود که نمای ساختمان در مدت کوتاهی دچار دودگرفتگی و آلودگی شود. البته در شهری مانند اهواز اندکی قواعد بهم میریزد. به این دلیل که هم آلودگی های شهری و هم آلودگی های محیطی مانند گرد و غبار به مقدار زیادی وجود دارد. میزان گرد و غباری که به صورت فصلی در این شهر وجود دارد بسیار بیشتر از آلودگی شهری است. برای همین باید هر چند ماه یکبار کار نماشویی ساختمان در اهواز انجام شود.

البته نوع آلودگی که بر اثر گرد و غبار به وجود می آید می تواند آسیب های کمتری به نمای ساختمان بزند. در نتیجه می توان با صرف انرژی کمتری نما را تمیز کرد.

عواقب عدم تمیزکاری نمای ساختمان

هر کاری قاعده و اصولی دارد. نمای ساختمان هم از این قاعده مستثنی نیست. یعنی اگر شما می خواهید که نمای ساختمان خوب و با کیفیتی داشته باشید، پس به دو مسئله باید توجه زیادی داشته باشید. اول اینکه باید نسبت به ایمنی ساختمان اهمیت زیادی قائل شوید. این ایمنی ساختمان می تواند شامل پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان یا کار مقاوم سازی و محکم کردن سنگ نما ساختمان باشد. در هر صورت نباید از مسئله ایمنی قافل شد.

از نظر رسیدگی به موضوع زیبایی ساختمان نیز نشستن نمای ساختمان می تواند عواقبی را داشته باشد. مهمترین این عواقب شامل پوسیدگی، خوردگی و تغییر رنگ دائمی نما می باشد. این که نشستن نما یا عدم نماشویی دقیقا چه عواقبی برای نمای ساختمان دارد، بستگی به نوع نما دارد. اگر در نمای ساختمان از سنگ استفاده می کنید قطعا عدم نماشویی ساختمان می تواند لکه های دائمی را در سنگ ایجاد کند. همچنین باع پوسیدگی سنگ در اثر زمان نیز می شود.

در دیگر نماها همچون نمای آجری نیز عواقبی وجود خواهد داشت. این عواقب شامل شوره آجر یا همان سفیدک زدن آجر می باشد. در این صورت برای پاک کردن شوره آجر نما باید متحمل هزینه و دردسر زیادی شوید. در نتیجه اگر کار نماشویی سریع انجام شود دیگر نیازی به استفاده از روش های سخت تر نخواهد بود.

نماشویی با طناب بهتر است یا داربست

برای انجام کلیه کارهای ساختمانی می توانید از دو روش داربست یا طناب استفاده کنید. شاید در نگاه اول این گونه به نظر برسد که کار کردن با داربست ایمنی بیشتری دارد. اما واقعیت این است که ضریب ایمنی کار با طناب راپل بسیار بیشتر از داربست است. توان تحمل وزن طناب راپل بسیار بالا می باشد. در نتیجه از نظر ایمنی بهتر از داربست خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت تماس کلیک کنید(بهنام)