دسته‌بندی نشده

تعمیرات پارکت و لمینت – لاک و ساب پارکت و لمینت در تهران و کرج و همه خدمات مربوط به پارکت و لمینت با اجرای تخصصی و دستگاه پیشرفته و کار صددرصد تضمینی

هزینه تعمیرات پارکت چوبی قدیمی

اگر به دنبال قیمت تعمیرات پارکت منزل خود هستید و از پارکت های چوبی استفاده می کنید باید به شما بگوییم که این موضوع بر أساس میزان تعمیر مورد نیاز متفاوت است.

ضخامت پارکت تمام چوب متفاوت است و این موضوع می تواند تاثیر خود را بر روی هزینه داشته باشد. کشور تولید کننده نیز در این موضوع مهم است. مثلا یک پارکت آلمانی با کیفیت با یک پارکت چوبی معمولی تفاوت های زیادی دارند.

در زمان تعمیرات پارکت ممکن است نیاز باشد برخی از بخش های پارکت به جهت خرابی بیش از حد نیاز به جایگزین شدن داشته باشند. یک دست و یک نو بودن در این زمان بسیار مهم است. باید پس از تعمیرات کف به صورت یک دست در آمده باشد. حال این موضوع تغییرات هزینه را بسیار بهتر نمایان می سازد. بسته به پارکتی که استفاده می کردید، باید این بخش های تعویض شده نیز از همان نوع باشند. لذا با توجه به این موضوع می توان تصور کرد که هزینه متغیر است.

برخی افراد تصور می کنند اگر پارکت دچار مشکل شد بهترین راه تعویض کامل آن است. اما این یک اشتباه پر هزینه است. اگر از پوشش کف با کیفیتی استفاده کرده باشید، در زمان تخریب به سادگی و با صرف هزینه ای مناسب می توانید آن را تعمیر و پولیش پارکت کنید.

غلطک به همراه رزین پارکت
ترمیم پارکت قدیمی و نصب

قبل

بعد از تعمیرات

 

قبل

 

لاک زدن پارکت بعد

نحوه ی تعمیر پارکت باد کرده

 

ممکن است پس از چند سال از خرید پوشش کف، تورم پارکت را شاهد باشید. این موضوع در بسیاری مواقع رخ می دهد. باز شدن درز پارکت نیز چندان دور از ذهن نیست. البته اگر محصول خریداری شده از کیفیت مناسبی برخوردار باشد و نگهداری از آن را به موقع و به درستی انجام داده باشید تعمیرات پارکت زیادی نیاز نخواهید داشت. علت بالا آمدن پارکت ممکن است بر اثر عدم نگهداری درست و یا شستشوی نامناسب رخ دهد.

ترمیم پارکت را اگر به موقع انجام دهید، در هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد. اما اکنون شاید بخواهید بدانید چگونه می توان یک پارکت باد کرده را تعمیر کرد؟ این کار دارای سه مرحله اصلی است :

  • برداشت قسمت های باد کرد
  • نصب پارکت جدید
  • جایگذاری کامل
  1. در مرحله اول : ابتدا با ابزار مناسب بخش های مورد نیاز از کف جدا می شوند. پس از برداشت قسمت زیرین و کناره های آن بخش به خوبی تمیز می شوند تا یک دست شوند. هرچه این مرحله با دقت بیشتری انجام شود، کیفیت نهایی بهتری را شاهد خواهید بود.
  2. در مرحله دوم : پارکت های جایگزین در محل خود قرار می گیرند. جنس و ضخامت این پارکت ها باید دقیقا متناسب با بخش های دیگر باشند. رعایت فاصله مناسب میان پارکت ها و قرار گیری دقیق در محل از نکات مهم این مرحله است.
  3. در مرحله آخر : بررسی می شود تا درزها به خوبی پر شده باشند. برای این منظور سطح به خوبی تمیز می شود تا هرگونه مشکلی در نصب به خوبی قابل مشاهده باشد. پس از نصب باید تا زمان خشک شدن چسب بخش های جدید صبر کنید.

آموزش تعمیر پارکت چوبی

تعمیرات پارکت و ساب و لاک پارکت نیازمند آموزش است. بهتر است بدون آشنایی با این کار اقدام به تعمیر نکنید. اشتباهات بسیار ساده شما می تواند منجر به خراب شدن پارکت شوند.

البته بهترین و به صرفه ترین کار استفاده از مجموعه ها و متخصصین برای انجام این کار است. این موضوع شاید هزینه بر باشد، اما مطمین تر است.

اگر می خواهید خودتان اقدام به تعمیر موارد ساده کنید چند نکته ساده را در نظر داشته باشید. هر زمان که شاهد درز میان پارکت ها بودید، آنها را با مواد درز گیر به خوبی بپوشانید. البته ممکن است بسیاری از این درزها را به جهت کثیف شدن مشاهده نکنید.

لذا تمیز نگاه داشتن سطح برای مشاهده این درزها بسیار مهم است. در صورت مشاهده خش می توانید آن را یا لاک و ساب تعمیر کرده و همیشه نیاز به تعویض نخواهید داشت.

پلان ریزی در ابعاد پارکت

برای هزینه نگران نباشید

شرکت تک بلوط توانسته در زمینه فروش و عرضه کفپوش پارکت طبیعی فعالیت بسیار زیادی را انجام بده ، از آنجایی که این محصول امروزه در صنعت ساختمان دکوراسیون بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیار زیادی در صنعت طراحی و دکوراسیون گرفته است .

قیمت واکس و پولیش پارکت

بسته به نوع واکس و پولیش محصولات متفاوتی در بازار است. خش گیری پارکت به صورت کلی دارای هزینه زیادی نیست. برای پارکت های چوبی یک روغن پولیش چوب را می توانید با هزینه ای مقرون به صرفه تهیه کنید. در نظر داشته باشید هزینه ای که برای واکس و پولیش پارکت پرداخت می کنید، بسیار کمتر از هزینه برای تعویض کامل پارکت است. لذا با نگهداری و واکس به موقع می توانید تا سالیان سال از زیبایی پارکت لذت ببرید.

در زمان خرید واکس و پولیش به اصالت محصول خریداری شده توجه ویژه ای داشته باشید.

کیفیت را فدای قیمت پایین نکنید تا در میان مدت و دراز مدت صرفه جویی هزینه زیادی را شاهد باشید. حال اگر قصد خرید خوب را دارید، در قسمت بعد به شما یک راه ساده برای خرید را معرفی کرده ایم.

تعمیرات پارکت با قدیمی

بهترین فروشگاه خرید اینترنتی واکس پارکت

اگر می خواهید پولیش پارکت را شروع کنید، اولین قدم خرید محصول است. اکنون ساده ترین راه خرید واکس پارکت در مقابل شما است. نیازی نخواهید داشت حتی از جایی که نشسته اید جا به جا شوید. می توانید هم اکنون واکس پارکت مورد نیاز خود را سفارش داده و در سریع ترین زمان محصول را دریافت کنید.

برای خرید جدیدترین و با کیفیت ترین محصولات امروزه حتی نیاز به بیرون رفتن از درب منزل هم وجود ندارد.

اگر به دنبال بهترین فروشگاه برای خرید اینترنتی می گردید، هم اکنون مقابل شما قرار دارد. ما محصولات متنوع و بنا به نیاز شما را با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه در اختیارتان قرار می دهیم. واکس پارکت مورد نظر را به سادگی هرچه تمام تر تهیه کنید. از پولیش پارکت چوبی تا لمینت را به شما عرضه خواهیم کرد.

طریقه پخش رزین در کفپوش پارکت
قبل و بعد از اجرای واکس پارکت

شوینده ی مخصوص پارکت

اگر قصد شستن پارکت و پولیش پارکت را دارید مهم است بدانید هر شوینده ای مناسب این کار نیست. برای اینکار نیاز به شامپوی پارکت دارید که برای همین منظور تولید شده است. برای زیبایی بیشتر می توانید از جلا دهنده پارکت هم استفاده کنید تا ظاهری نو را شاهد باشید.

هیچ گاه از شوینده های معمولی که برای ظروف، لباس و یا دست استفاده می شوند برای پاک کردن پارکت استفاده نکنید. مواد شیمیایی به کار رفته در این شوینده ها أصلا مناسب پارکت نیستند.

شوینده های معمولی می توانند پارکت را به سرعت خراب کنند. دستگاه تمیز کننده پارکت نیز برای شستشو با شامپوی مخصوص پارکت طراحی شده است. البته ممکن است شما از طی برای این کار استفاده کنید. برای فضاهای کوچک و افرادی که به دستگاه تمیز کننده دسترسی ندارد، طی می تواند جایگزین مناسبی باشد. اما بهترین طی برای پارکت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ آیا می توان از طی برای پاک کردن چسب و رنگ از روی پارکت استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوال ها باید گفت، طی مناسب برای شستشوی پارکت باید قدرت جذب بالایی داشته باشد. بهتر است پس از شستشو نگذارید آب و مواد شوینده بر روی پارکت باقی بمانند. همچنین نباید بسیار نرم و یا بسیار سخت باشد. اگر طی مورد استفاده بیش از اندازه نرم باشد نمی تواند به خوبی لکه گیری کند.

طی های بسیار سخت هم می توانند به پارکت آسیب برسانند.

در مورد پاک کردن چسب و رنگ هم باید بدانید بیش از طی، ماده شوینده دارای اهمیت است. اگر از شوینده مخصوص پارکت استفاده کنید، با یک طی خوب می توانید به سادگی هر گونه چسب و رنگ را از سطح پارکت تمیز کنید.

لاک زدن پارکت

لاک زدن پارکت یکی از اقداماتی است که از قدیم صورت می گرفته تا سطح پارکت چوبی براق و زیبا بنظر برسد. این کار در واقع یکی از راه های جلا دادن سطح پارکت می باشد. حفظ زیبایی کفپوش پارکت یکی از مسائل مهمی است که البته براحتی می توان با استفاده از چند تکنیک و روش ساده آنرا انجام داد. یکی از این روش ها لاک زدن پارکت چوبی است.

به همین جهت توصیه می شود که پس از خرید پارکت چوبی آماده جلادادن و صیقل دادن این کفپوش هر چند سال یکبار باشید. خوشبختانه انجام چنین کارهایی چندان سخت و یا وقت گیر نیست و براحتی می توان با کمی ابزار و مواد لازم این کار را انجام داد.  از جمله لاک زدن کفپوش.

البته همانطور که در مقاله دیگر روغن پارکت در این رابطه نوشته ایم دو راه متداول جهت صیقل زدن و براق کردن سطح کفپوش های چوبی عبارتند از روغن زدن و لاک زدن آنها که هر یک دارای مزایای نسبت به دیگری است.

لاک پارکت چیست؟

لاک پارکت از نوع پلی اورتان (polyurethane) است و به صورت لایه ای شفاف بر روی این کفپوش ریخته و سپس با خشک شدن، سطح آنرا کاملا می پوشاند و به این ترتیب علاوه بر براق و درخشان کردن لایه خارجی کفپوش پارکت، موجب افزایش زیبایی و کیفیت آن می شود. به دلیل کیفیت بالای لاک پارکت، دوام این کفپوش ها در نتیجه بالاتر می رود و به همین جهت معمولا پس از لاک زدن، تا مدتها دیگر نیازی به تکرار این کار نیست.

انواع لاک پارکت:

لاک های بکار رفته جهت جلا دادن کفپوش ها، چند نوع هستند از جمله انواع مقاوم در برابر اشعه uv خورشید، لاک های مات، لاک های براق و غیره که هر کدام بنا به نیاز و سلیقه شما و همچنین طرح و رنگ کفپوش می تواند در محل مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد.

لاک زدن پارکت

نحوه لاک زدن پارکت:

برای این کار پس از تمیز کردن پارکت، براحتی می توان با استفاده از غلتک های مخصوص براحتی آنرا بر روی پارکت به آرامی ریخته و در سطح آن پخش کرد. در پایان کار از نو شدن ظاهر کفپوش خود لذت خواهید برد و علاوه بر آن دوام آن نیز بیشتر می شود.

مراقبت های پس از لاک زدن:

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که پس از لاک زدن، کفپوش پارکت و لایه جدید آن باید از خراش محفوظ نگه داشته شوند. لذا کسانی که در منزل خود حیوانات خانگی نگهداری می کنند و یا کسانی که مبلمان و یا میزهای پذیرایی بزرگ و سنگین وزن دارند، باید در این رابطه دقت کنند.

مقایسه لاک زدن و روغن زدن پارکت:

هر یک از این دو روش در مقایسه می توانند مکمل دیگری باشد بطوری که در بعضی زمینه ها مانند مقاومت در برابر آب و یا نسبت به خراش و آسیب های سطحی هر یک مزایایی نسبت به دیگری دارد که در نهایت با بررسی مواردی که در ادامه ذکر می کنیم می توانید بنا به شرایط و میل خود بهترین گزینه را انتخاب کنید:

از لحاظ محافظت: روغن پارکت هم از لایه مرکزی و هم بیرونی محافظت می کند در صورتی که لاک پارکت فقط از لایه بیرونی.
از لحاظ رنگ: بطور معمول بیشتر لاک ها رنگ کفپوش را براق تر می کنند ولی روغن های موجود در بازار بطور متوسط رنگ پارکت را کمی مات می کنند.
مقاومت در برابر آب و رطوبت: لاک پارکت مقاومت و دوام بالایی در برابر آب و رطوبت دارد در صورتی که حتی در صورت روغن زدن پارکت، باز هم کفپوش در برابر این عوامل آسیب پذیر است.
مقاومت در برابر خراش: در این زمینه روغن پارکت بسیار بهتر از لاک عمل می کند.
نیاز به نگهداری: کفپوش های پارکت لاک زده شده بسیار دیر نیاز به نگهداری و یا تکرار لاک زدن آنها دارند در صورتی که برعکس جایی که از روغن برای جلادادن پارکت استفاده شده، نیاز به مراقبت و هر چند سال یکبار تکرار روغن زدن آن می باشد.
برطرف کردن نقص: در صورت بروز هر گونه مشکل و یا نقصی بر روی تایل های پارکت، برطرف کردن مشکل پارکت های لاک خورده بسیار سخت تر از پارکت چوبی های روغن زده شده است.

لاک زدن کفپوش پارکت

در مجموع در یک جمع بندی می توانید به آسانی متوجه شوید که لاک زدن معمولا موجب براق تر شدن کفپوش شده و دوام آنرا در برابر برخی از عوامل محیطی مانند آب و رطوبت افزایش می دهد و از طرف دیگر نیاز به لاک زدن مجدد تا سالها بعد نخواهد بود و نیاز به نگهداری دقیق نیست. (که این امر موجب می شود در بسیاری از مناطق مرطوب و یا خانه های ویلایی از لاک پارکت استفاده شود)

اما در مقابل روغن پارکت موجب افزایش دوام لایه های کفپوش شده، ماندگاری آنرا در برابر آسیب های سطحی مانند خراش بیشتر می کند و اگر تایل های پارکت دچار مشکل شدند، برطرف کردن مسئله بوجود آمده نسبت به پارکت های لاک زده شده، بسیار ساده تر است.

بنابراین هر یک از این دو روش به نوعی در مقابل یکدیگر قرار دارند و مزایای هر کدام، گاهی معایب روش دیگر است ولی با کمی توجه به شرایط مکان مورد نظر و همچنین سلیقه خود فرد می توان بهترین روش را انتخاب و استفاده کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *