کفسابی به سابیدن سنگ با دستگاه کف سابی و لقمه های ایتالیایی می گویند در این فرایند سنگ های لکه دار یا مات یا ایراد دار توسط دستگاه ساب زده می شود و سنگ کاملا براق و یکدست و بدون ایراد می شود اگر سنگ به هر دلیل آسیب دیده باشد مانند روز اول و چه بسا بهتر از روز اول می شود.

نکته مهم در کیفیت و اصول کفسابی خوب و ماندگاری براقیت استفاده از لقمه باکیفیت و وجدان کاری و انجام کامل مراحل کفسابی است. که همه این نکات را تضمینی کاملا رعایت میکنیم.

 

مزایای کفسابی:

 • اگر سنگ شما دارای پستی و بلندی باشد کاملا رفع می شود(منظور پستی و بلندی هر سنگ نسبت به سنگ کناری خود است که با کفسابی کاملا رفع می شود)
 • تیرگی ها و مات شدن ناشی از اسید خوردگی و ریخته شده مایعات اسیدی مانند سرکه ، جوهر نمک و … رفع می شود و براق می شود و مثل روز اول می شود.
 • سنگ اگر کهنه باشد با کفسابی نوسازی و مثله روز اول می شود(چه بسا بهتر از روز اول)
 • کفسابی باعث براقیت فوق العاده سنگ می شود(کفسابی ایتالیایی)
 • کفسابی باعث ترمیم سوراخ ها و درزهای سنگ می شود (رزین ساب که البته شامل سوراخهای خیلی ریز نمی شود)
 • خط و خش های سنگ از بین می رود و سنگ کاملا براق و درخشان می شود.
 • کفسابی باعث می شود نظافت سنگ راحتتر انجام شود.
 • همچنین کفسابی باعث از بین رفتن بند کشی شده و باعث تقویت سنگ می شود و باعث می شود که سنگ دیگر لق نزند.
 • در برخی موارد روی سنگ سیمان و ملات ساختمانی ریخته می شود که برای از بین بردن سیمان روی سنگ از کفسابی استفاده می شود
 • اگر قسمتی از سنگ آسیب دیده باشد (سوراخ شده باشد یا پریده باشد) با کفسابی این سنگ ترمیم می شود برای این کار از رزین ساب برای پر کردن آن قسمت استفاده می شود.

توجه کنید که برای جلوگیری از پاشش آب لاستیک دور دستگاه گذاشته شده است و این دستگاه سه فاز می باشد با قدرت هفت و نیم اسب بخار (دستگاه تک فاز هم دقیقا همین شکل ولی کوچکتر است و باالطبع قدرت آن سه و نیم اسب بخار است)

سنگ سابی برای هر سنگی لازم است زیرا سنگها بعد از مدتی معمولا در اثر مایعات اسیدی ، گرما ،سرما ، جرم ها و … آسیب میبینند و کدر می شوند و کار تعویض سنگ هزینه بسیار بالاتری دارد لذا با سنگ سابی این موارد قابل رفع است.

کفسابی به چه معناست؟

با شنیدن این کلمه به راحتی می‌توانید به معنی آن پی ببرید. سابیدن کف، شستشو و تمیز کردن تمامی سطوح را با هر جنسی می ‌توان از این نوع خدمات معرفی کرد.

در این کار ابتدا باید لایه برداری از سطح مورد نظر صورت گیرد. در این مرحله حدود ۱ الی ۴ میلی متر از سطح برداشته شده و تمامی آلودگی‌ ها، جرم ‌ها و کثیفی ‌های موجود بر روی آن از بین خواهد رفت.

در این نوع خدمات سابیدن کف با دستگاه‌ ها و مواد مخصوص به هر سطحی انجام می‌ شود. افرادی که کار تمیز کردن سطوح بر عهده‌ی آن ‌ها است، باید از مهارت کافی برخوردار بوده و تجربه‌ ی کافی را در این زمینه داشته باشند.

این خدمات هم بصورت دستی و هم با استفاده از دستگاه ‌های مخصوص کار کفسابی قابل انجام هستند. پس از استفاده از این نوع خدمات خواهید دید که کف و سطوح منزل و محل کارتان ظاهر بسیار زیاتری داشته و کاملا براق و شفاف شده ‌اند.

با بهره گیری از خدمات سابیدن کف، تمامی سطوح هم تراز، صاف و یکدست شده که این تغییر کاملا در ظاهر آن مشخص بوده و زیبایی خاصی را به محیط منزل یا محل کارتان خواهد ‌بخشید.

در واقع می ‌توان گفت تمامی ایرادات سنگ از جمله خط و خش‌ های موجود بر روی آن، جرم ها و آلودگی ها، ملات و مصالح ریخته حاصل از تعمیر یا ساخت منزل با استفاده از خدمات بی نظیر این شرکت ها قابل پاک شدن و تمیز کردن است.

لکه جوهر نمک روی سنگ | از بین بردن جرم از روی سنگ | پاک کردن جرم سنگ | از بین لکه آبلیمو | پاک کردن لکه سرکه | اسید روی سنگ | لکه جوهر نمک روی سنگ

ساب زنی دستی

در شرکت‌ های کفسابی تمامی نیرو های آموزش دیده و ماهر باید قادر به انجام کار سابیدن کف با دستگاه‌ های دستی و دستگاه های بزرگ دیگر باشند.

در زمانی که لازم باشد برای قسمت‌ هایی که دستگاه های بزرگ قادر به تمیز کردن آن نقاط نیست، از دستگاه های کوچک دستی استفاده می شود. مزیت بارز ساب زدن با دست این است که باعث براقیت و شفافیت بیشتر سطوح می شود.

برای تمیز کردن قرنیز دیوار ها، کنج دیوار ها، رو شویی ها، اوپن، کمد ها وکابینت ها باید از این نوع دستگاه های کوچک دستی استفاده کرد زیرا سایر دستگاه‌ های بزرگ که در ارائه ی این نوع خدمات به کار برده می شوند، قادر به تمیز کردن این قسمت ها نیست.

نکته‌ ی قابل توجه در مورد کار کفسابی با دست این است که ساب زدن با دستگاه های کوچک دستی با هزینه ای بیشتر از ساب زدن با دستگاه های بزرگ انجام می شود. زیرا این کار سخت تر بوده و نیروی زیادی باید صرف آن شود. علاوه بر آن شخصی که مامور به انجام این کار می شود، باید حتما آموزش دیده باشد تا بتواند این کار را به درستی به پایان برساند.

هزینه ای که بابت کار ساب زدن با دست دریافت می شود به صورت متری محاسبه نشده و با در نظر گرفتن سایر عوامل موثر قیمت نهایی را برای مشتری برآورد و به او اعلام می کنند.

باید توجه داشته باشید که استفاده از این دستگاه های کوچک بسیار کار سختی است زیرا باید با صبر و حوصله انجام شود در غیر این صورت جای سنباده ها بر روی سطح مانده و هیچ نوع براقیت و شفافیتی در سطح دیده نمی شود.

کف سابی پارکینگ اصفهان

کفسابی با مواد نانو ساب

اولین و مهم ترین مزیتی که می توان به آن اشاره کرد این است که باعث تقویت سنگ می شود. استفاده از این مواد در کار باعث ضد آب شدن سطح خواهد شد. به طور کلی می توان گفت مانند یک محافظ سطوح را پوشش داده و از نفوذ هر نوع گرد و غبار، رطوبت، آلودگی، آب و… جلوگیری می کند.

برای نانو کردن سطوح، ابتدا باید سطح و کف مورد نظر را با آب کاملا شسته و منتظر بمانید که خشک شود. پس از آن می توانید از مواد نانو با توجه به نوع و جنس سطح و سنگ مورد نظر استفاده کنید.

اگر سنگ ها و سطوح با مواد نانو پوشیده شود دیگر در مقابل مواد اسیدی و شیمیایی هیچ واکنشی نداشته و کاملا تازه و نو باقی خواهد ماند. امروزه شرکت های کفسابی از مواد نانو استفاده می‌کنند تا سطوح در برابر آلودگی ها در امان باشند.

زمانی که سطوح با مواد نانو پوشیده شده است، طول عمر سنگ افزایش یافته و هزینه ی سابیدن آن نیز کمتر خواهد شد. این مواد روی سنگ باعث درخشان شدن و براق شدن آن شده و کدری و مات بودن آن را کاملا از بین خواهد برد.

مواد نانو سنگ از ضعیف شدن سنگ در طول زمان جلوگیری کرده و مانع از شکستن، فرسایش و یخ زدن مصالح ساختمانی می شود. و این می تواند یکی دیگر از دلایل توجیه استفاده از مواد نانو ساب باشد.

استفاده از نانو ساب کاملا اختیاری بوده و شخص کف ساب با توجه به نوع و شرایط سنگ محل کفسابی به شما پیشنهاد می دهد که می توانید آن را قبول یا رد کنید.

 

نحوه ی انجام و ارائه ی این نوع خدمات

خدمات مربوطه در همه ی شرکت های فعال در این زمینه در حال ارائه است. هر شرکتی سعی دارد از بهترین و با کیفیت ترین مواد شوینده استفاده کرده و بهترین دستگاه ها و جدید ترین آن ها که در حال حاضر دستگاه های ایتالیایی هستند، استفاده کند.

همه ی نیرو هایی که در این شرکت ها استخدام شده و مشغول به کار هستند ابتدا توسط خود شرکت آموزش دیده و مهارت کافی را به آن ها می آموزند. نحوه ی انجام کار ساب زنی بسیار حائز اهمیت بوده و باید حتما توسط شخصی متخصص و تجربه صورت گیرد.

شرکت های کفسابی نظافت کامل سطوح را برای مشتریان خود انجام داده و بسته به نوع سنگ و آلودگی موجود بر روی آن از رزین، فرچه، دستگاه های کوچک یا بزرگ، سه فاز یا تک فاز کمک می گیرند.

بعد از اینکه تصمیم به دریافت این خدمات را داشتید، در مورد هزینه و زمان لازم برای کار با خود شرکت در تماس باشید و شرایط کار را جویا شوید. زیرا ارائه ی خدمات در تمامی این شرکت ها شبیه به هم نبوده و ممکن است مواردی جزئی در بین آن ها متفاوتی وجود داشته باشد.

اما اطمینان داشته باشید که تمامی این شرکت ها کار کفسابی ساختمان شما را به بهترین شکل انجام خواهند داد و رضایتتان را جلب خواهند کرد.

 

ویژگی ها و خصوصیات نیرو های کفسابی

در ابتدا باید گفت لازم است نیروی کفساب پیش تر آموزش دیده و کار با دستگاه‌ های مختلف موجود در آن شرکت را به خوبی بلد باشد. باید بتواند تشخیص دهد برای تمیز کردن هر کدام از سنگ ها و سطوح از چه نوع دستگاهی باید استفاده کند و کدام مواد شوینده برای استفاده بر روی آن مناسب است.

ساب زن باید با دقت کامل کار خود را انجام داده و برای اتمام کار عجله ای نداشته باشد. هر چه با دقت بیشتر مشغول کار شود در نهایت سطحی تمیز تر، براق تر، شفاف تر و آینه ای خواهید داشت.

نحوه ی انجام کار، در نتیجه ی آن بسیار موثر است. ساب زن در انجام کار کفسابی و سنگسابی باید بداند که چه نقطه ای چه مقدار آلودگی داشته و ساب زدن را چند بار باید تکرار کند. زیرا اگر بیش از حد کار ساب زدن بر یک نقطه انجام شود، باعث لایه برداری زیاد و خراب شدن سطح می شود.

یک کفساب خوب باید بتواند به نحو مطلوب بندکشی انجام دهد. این کار یکی از مراحل نهایی و بعد از اتمام شستشو و ساب زدن است. بندکشی انجام می شود تا درز های ایجاد شده حذف و سلامت سنگ و سطح حفظ شود.

برخی از قسمت هایی که بند کشی آن دچار مشکل شده و درز پیدا کرده، باید توسط یک ساب زن ماهر درز گیری شده و رفع مشکل شود.

در نهایت پس از اتمام کار، فرد ساب زن باید تمامی قسمت های منزل یا محل کار را که در اثر ساب زدن کثیف شده است، تمیز کند. در کار کفسابی قسمت هایی مانند دیوار ها قرنیز ها و… ممکن است در اثر انجام کار مقداری از آلودگی های جمع شده از سطوح، بر روی آن ها بماند که باید توسط کفساب شسته و تمیز شوند.

ساب زنی سنگ
سنگ سابی کف سابی

مواد شوینده ی استفاده شده در ارائه ی این نوع خدمات

شرکت های فعال در این زمینه از مواد شوینده ی مخصوص در این کار استفاده می کنند. انتخاب نوع مواد شوینده بستگی به جنس سنگ سطح و دستگاه کفساب دارد.

شوینده های استفاده شده در این کار کاملا متفاوت از موادی همچون سرکه، نمک، جوهر نمک، جرم گیر، وایتکس و… دارد. آن ها با فرمولاسیون مخصوص ساب زدن تولید شده و به این شرکت ها عرضه شده است.

مقدار استفاده، نحوه ی استفاده و… توسط شرکت و یا ساب زن با توجه به مقدار آلودگی موجود بر سطح سنگ و جنس آن، تعیین می گردد.

شما هرگز با استفاده از سایر شوینده ها نخواهید توانست به نتیجه ای با کیفیت مانند کیفیت کار این شرکت ها برسید. این مواد تمامی جرم سطوح را حذف کرده و آن را صاف و یکدست می کند. براقیت و شفافیت سطوح شما با هر جنسی که دارند تنها با کمک این مواد ممکن خواهد بود.

ممکن است مواد استفاده شده توسط هر کدام از این شرکت ها متفاوت باشد اما همگی آن ها از مواد خوب و مرغوب برای بالا بردن کیفیت کار سابیدن کف و سطح استفاده می کنند. به طور مثال شرکت کفسابی کرج یکی از شرکت هایی است که از مواد شوینده ی عالی استفاده کرده و می توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه مواد دیگری را با آن ترکیب نخواهد کرد.

قیمت کفسابی
کفسابی در تهران

دستگاه های استفاده شده در کار کفسابی

دستگاه ها و تجهیزات استفاده شده در این شرکت ها، ایتالیایی بوده و لقمه ساب های الماسی آن باعث کیفیت دو چندان کار خواهند شد.

این دستگاه لقمه ساب های بزرگی دارند و به راحتی سطوح را شستشو می دهند. این نوع تجهیزات از جدید ترین و مدرن ترین دستگاه های موجود در بازار هستند و کلیه ی مشتریان نیز از نتیجه ی کار آن رضایت داشته اند.

نوع دستی این نوع از دستگاه ها نیز در همه ی شرکت ها موجود بوده و برای قسمت هایی که قابل دسترسی برای دستگاه های بزرگ نیست، استفاده می شود.

دستگاه های کفسابی بسته به کاربرد و اندازه ای که دارند از دو نوع برق تکفاز و سه فاز استفاده می کنند. در کار کفسابی هر دوی این دستگاه ها تقریبا نتیجه ی یکسانی داشته اما کیفیت کار ساب زدن با دستگاه سه فاز مقداری بالا تر از آن دستگاه دیگر است. مقدار وزن دستگاه سه فاز بیشتر از دستگاه تک فاز بوده و سرعت عمل بیشتری دارد.

معمولا شرکت های کفسابی در تهران برای این که در برابر کلیه ی خواسته های مشتریان بتوانند پاسخگو باشند، سه نوع دستگاه تک فاز، سه فاز و دستی را در شرکت دارند.

مهم ترین هدف این دستگاه ها جرم گیری، حذف آلودگی و آینه ای کردن سطوح است تا کف محیط منزل و محل کارتان کاملا تمیز و سالم به نظر برسد.

عملیات ساب زدن را برای چه سطوحی می توان انجام داد؟

کف منزل یا محل کارتان هر جنسی که دارد و از هر نوعی که باشد، کارشناسان کفسابی در این شرکت ها دستگاه و مواد شوینده ی مخصوص آن را برای شما فرستاده تا کفساب ها خدمات مربوطه را ارائه دهند.

امروزه خدمات کفسابی در تمام ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی و… ارائه می شوند. علاوه بر آن ها فروشگاه ها، تالار ها، رستوران ها، هتل ها و بسیاری از اماکن دیگر از این خدمات استفاده می کنند.

داشتن محیط پاکیزه و سطوح براق و آینه ای می تواند مشتریان زیادی را جذب کسب و کارتان کند زیرا مراجعین همیشه محیط هایی زیبا و تمیز را انتخاب می کنند.

دیوارها، نماها، لابی ساختمان ها، پاگردها، راه پله ها و… نیز با کمک دستگاه های ساب زن شرکت های کفسابی شسته و تمیز می شوند. امروزه ساکنین ساختمان ها مایل به استفاده از خدمات کفسابی پله هستند. زیرا این نقاط از ساختمان بسیار پر رفت و آمد بوده و به راحتی با یک سطل آب و یک دستمال قابل تمیز کردن نیست.

مکان های دیگری مانند زیر کابینت ها، خود کابینت ها و کمد ها نیز باید تمیز شوند. اما به کار بردن دستگاه های بزرگ ساب زن در این نقاط ممکن نبوده و باید از دستگاه های کوچک دستی مخصوص ساب زدن استفاده کرد.

کف سابی پاک

آیا شستن نما در این شرکت ها انجام می شود؟

نمای ساختمان ها با گذشت زمان و نشست آلودگی ها بر روی آن، بارش باران های اسیدی، گرد و غبار های موجود در ذرات هوا و… باعث کثیف شدن نما شده که در چنین شرایطی به نظر می رسد استفاده از خدمات نماشویی لازم و ضروری باشد.

در حال حاضر شرکت های فعال در زمینه ی کفسابی کار شستن نما را نیز انجام می دهند. این کار بسیار مشکل بوده و ساکنین ساختمان قادر به انجام آن نخواهند بود.

در این شرکت ها برای شستن نما از واتر جت و طناب راپل استفاده می شود. در گذشته نیز خدمات مربوطه ارائه می شد اما برای این کار از داربست استفاده می کردند. استفاده از داربست یک روش بسیار پر دردسر، زمان بر، و هزینه بر و پر سر و صدا است که دیگر از این روش به دلیل معایبی که دارد استفاده نمی شود.

یکی از مزایای شستشوی نما این است که گرد و غبار و آلودگی سطح آن پاک شده و به بافت نما نفوذ نمی کند که این موضوع باعث سالم ماندن سنگ نما و طول عمر آن می شود. زیرا نفوذ کثیفی ها و آلودگی ها به بافت سنگ، به آن آسیب زده و باعث ایجاد درز، ترک و به مرور شکستگی در آن خواهد شد.

پس شستن نما یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط شرکت های کفسابی بوده که خواهان زیادی داشته و خدمات نماشویی قابل ارائه برای تمامی ساختمان های تجاری، مسکونی، اداری و… است.

آیا این خدمات را می توان برای شستشوی پارکینگ ساختمان ها به کار برد؟

پارکینگ ها یکی از نقاطی هستند که بسیار پر تردد بوده و محل رفت و آمد پیاده و سواره است. پارکینگ ها معمولا در ورودی جلوی ساختمان قرار دارند، پس هر شخصی که وارد ساختمان شود در همان ابتدا با دیدن پارکینگ در مورد نظافت ساختمان قضاوت خواهد کرد.

نظافت پارکینگ نشانه ی نظافت ساکنین آن بوده پس بهتر است به اندازه ای که به پاکیزگی منزل خود اهمیت می دهید به نظافت پارکینگ و راه پله ها نیز توجه کنید.

کفسابی پارکینگ با دستگاه های مخصوص و مواد شوینده ی مخصوص جنس و نوع سنگ انجام می شود. به جای اینکه ساعت ها با آب و سایر شوینده های معمولی در تلاش باشید تا پارکینگ منزل یا محل کارتان را تمیز کنید، به راحتی می توانید با کمک این خدمات شستشوی پارکینگ را انجام داده و از کیفیت کار لذت ببرید.

بعد از اتمام کار، تصویر تمامی اجسام موجود در آن محیط را می توانید بر روی سطوح ببینید. زیرا سطوح شما کاملا آینه ای شده و تصویر واضحی از اجسام را نشان می دهد.

تنها کافی است که برای یک بار از خدمات این شرکت ها برای تمیز کردن پارکینگ خود استفاده کنید، تفاوت در کیفیت کار را به خوبی احساس کرده و برای مدت طولانی سطوح تمیز و براقی خواهید داشت.

اگر سطح پارکینگ شما با موزاییک پوشیده شده، باز هم می توانید از خدمات این شرکت ها بهره ببرید زیرا کفسابی موزاییک نیز یکی دیگر از خدمات این شرکت ها به شمار 

زمان لازم برای خدمات کفسابی

زمان لازم برای تمام شدن کار سابیدن کف و سنگ بستگی به نوع و جنس سطح، متراژی که قرار است ساب زده شود، نوع مواد شوینده، نوع دستگاه و تجهیزات مورد استفاده، مهارت شخص ساب زن و… دارد.

اگر سطحی که باید ساب زده شود جنس سختی داشته باشد زمان بیشتری را باید به آن اختصاص داد زیرا باید کار ساب زدن را به دفعات بیشتری بر روی آن تکرار کرد. به طور مثال کفسابی گرانیت از مواردی است که نیاز به زمان زیادی داشته تا تمیز شود چون سنگ گرانیت از سنگ های سخت و مقاوم است.

هر چه متراژی که قرار است ساب زده شود بیشتر باشد، باید زمان بیشتری را به آن اختصاص داد. اگر تعداد ساب زن های بیشتری در اختیار داشته باشید کار ساب زدن با سرعت بیشتری انجام شده و سریع تر به پایان می رسد.

افراد کفسابی که مهارت بالاتری داشته باشند، به طور قطع ضمن حفظ کیفیت کار، سرعت ساب زدن توسط آن ها بیشتر خواهد بود.

اگر مواد شوینده ی استفاده شده مرغوب باشد و با آب یا ماده ی دیگری ترکیب نشده باشد، مطمئنا سریع تر لکه ها و جرم های موجود بر روی سطوح را از بین خواهد برد و این خود می تواند سرعت کار را بالا ببرد.

اگر دستگاه های استفاده شده توسط این شرکت ها ایتالیایی بوده و از تجهیزات جدید بازار باشد، بی شک کیفیت کار بالا رفته و مدت زمان کمتری را صرف خواهد کرد.

بابت این خدمات چه مقدار هزینه دریافت می شود؟

عوامل زیادی هستند که می توانند باعث تعیین یا تغییر هزینه ی لازم جهت استفاده از این خدمات شوند. یکی از این موارد جنس سطح مورد نظر است. زیرا اگر قرار باشد سطحی کفسابی زیادی لازم داشته باشد، بدیهی است که هزینه ی بیشتری بابت آن دریافت می شود.

اگر مقدار کثیفی ها و آلودگی های موجود بر سطح زیاد باشد علاوه بر لزوم تکرار دفعات ساب زدن، لازم است تا از مواد شوینده ی بیشتری برای حذف آن ها استفاده کرد. هر چقدر از مواد شوینده ی بیشتری استفاده شود هزینه ی بالا تری را باید پرداخت کنید.

مسلما همه ی متراژ ها را با یک قیمت ثابت تمیز نمی کنند. پس می توان گفت متراژ محیط، یکی از عوامل موثر برای برآورد و تعیین هزینه است.

تعداد افرادی که شما از شرکت درخواست می کنید تا خدمات مربوطه را انجام دهند نیز یکی دیگر از مواردی است که هزینه را تحت تاثیر قرار می دهد.

شرکت های کفسابی که از تجهیزات و دستگاه های مدرن و جدید استفاده می کنند، هزینه یبیشتری نیز دریافت می کنند زیرا کیفیت خدمات ارائه شده توسط این دستگاه ها بالا تر بوده و سریع تر کار می کنند.

به طور کلی کار کفسابی سرامیک با هزینه ی پایین تری نسبت به سایر سطوح با جنس های دیگر انجام می شود زیرا کثیفی و آلودگی از روی آن زود تر پاک شده و مواد شوینده ی کمتری صرف آن می شود.

کدام شرکت ها در زمینه ی ارائه ی این خدمات بهتر هستند؟

امروزه بیشتر شرکت ها از دستگاه و تجهیزات پیشرفته و مدرن استفاده می کنند زیرا تعداد این شرکت ها زیاد بوده و با هم در رقابت هستند.

توصیه می شود قبل از سپردن کار شستشو و تمیز کردن سطوح به این شرکت ها ابتدا از نمونه کارهای آن دیدن کنید تا از کیفیت خدمات آن اطمینان حاصل کنید.

همه ی افرادی که تحت استخدام شرکت های کفسابی هستند، آموزش دیده و مهارت کافی را در این زمینه دارند. کفساب خوب و با تجربه حتی اگر یک دستگاه معمولی در دست داشته باشد، باز هم کار خود را به بهترین نحو انجام خواهد داد.

به طور کلی تمامی شرکت های فعال در این زمینه شهرت و سابقه ی درخشانی دارند و کلیه ی خدمات خود را به بهترین نحو ارائه داده و رضایت مشتریان را جلب خواهند کرد.

برای انتخاب بهترین شرکت فعال در این زمینه، پیشنهاد می شود موارد مذکور را در نظر گرفته و سپس در مورد انتخاب شرکت، تصمیم گیری کنید. بسیاری از افرادی که خدمات کفسابی شرکت تابناک را دریافت کرده بودند، رضایت خود را از آن اعلام کرده اند.

آیا خدمات کفسابی به سطوح آسیب می رساند؟

در جواب به این سوال می توان گفت علاوه بر این که این خدمات هیچ نوع آسیبی برای سطوح ندارند بلکه باعث حفظ سلامت سنگ در مدت زمان طولانی خواهد شد.

زمانی که این خدمات انجام می شود تمامی آلودگی ها، جرم ها، گرد و غبار ها و… از سطوح پاک شده و مانع از نفوذ آن ها به بافت سنگ می شود. در این صورت سنگ به مدت طولانی تری سالم مانده و طول عمر آن افزایش می یابد.

ساب زن های کار آزموده می دانند که دفعات تکرار ساب زدن بر روی هر سطحی چند بار بوده و این کار را بیش از حد انجام نمی دهند تا به سطوح آسیبی نرسد.

موادی که برای تمیزی سطوح به کار می رود، مخصوص به این کار بوده و فاقد هر نوع مواد مضر و مخرب است که هیچ گونه آسیبی به سطح نخواهد رساند.

در چه مواردی استفاده از این خدمات ضروری است؟

اگر سطوح مورد نظر شما مدت زیادی است که تمیز نشده و آلودگی زیادی سطح آن را گرفته و به راحتی با شوینده های معمولی قابل پاک کردن نیست، به نظر می رسد شما حتما باید از این خدمات استفاده کنید.

گاهی ملات و مصالح حاصل از تعمیر و ساخت منزل بر روی سطوح ریخته و با هیچ روشی نمی توان آن ها را از بین برد که در این زمان به جای صرف هزینه های اضافی بابت شوینده های مختلف و هدر دادن زمان، بهتر است از خدمات کفسابی استفاده کنید و تمیزی سطوح را به این شرکت ها بسپارید.

مزایای استفاده از این خدمات

یکی از مزیت های استفاده از این خدمات پاک کردن کثیفی های بسیار قدیمی روی سطوح است. زیرا برخی از آلودگی ها و کثیفی ها حتی بعد از چندین بار شستشو و استفاده از وایتکس، جرم گیر و… نیز از بین نخواهند رفت. استفاده از این خدمات سطوح را صاف و یکدست کرده و آن را کاملا شفاف و آینه ای می کند. زیرا تمامی جرم های آن از بین رفته، تازه و نو شدن سطوح را به خوبی احساس می کنید.

اگر سطوح شما دارای خط و خش است و آسیب دیدگی، ترک، درز و… در آن مشاهده می شود، کمک گرفتن از این نوع شرکت ها می تواند فکر خوبی باشد. زیرا کار آن ها با لایه برداری بسیار نازک از سطح سنگ آغاز شده و این موجب می شود تا سطوح یکدست شده و خط و خش ها از بین بروند.

مزیت دیگر آن مربوط به کار شستشوی نما است. این شرکت ها کار شستن نما را بسیار راحت کرده و کلیه ی نما ها اعم از سیمانی، بتنی، سنگی، گچی، آجری و… قابل شستشو هستند.

اگر بند کشی های بین سطوح درز پیدا کرده و کنده شده باشد، کفساب ها آن ها را با استفاده از مواد مخصوص پر کرده و این مشکل را نیز بر طرف خواهند کرد. علاوه بر موارد اشاره شده مزیت های زیاد دیگری نیز در این نوع خدمات وجود دارد که مشتریان را مایل به دریافت ارائه ی آن می سازد.

نمایشگر ویدیو

فرایند کفسابی سنگ چگونه است؟ کفسابی با چه هدفی انجام می‌شود؟ قیمت کفسابی در ساختمان حدودا چقدر است؟ این‌ها بخشی از سوالاتی است که شما را به سایت ما کشانده؛ پس بیایید قدم به قدم به جواب‌ها برسیم. کفسابی به زبان ساده یعنی زیباسازی کف ساختمان به وسیله سابیدن سطح سنگی یا بتنی آن با دستگاه که علاوه بر زیبایی، موجب سهولت در پاکسازی و تمیزکاری ساختمان نیز می‌شود. اگر می‌خواهید در مدت زمان ۳ دقیقه اطلاعات کاملی درباره کفسابی به دست آورید، تا پایان این بخش با ما همراه باشید.لطفا دقت داشته باشید که بحث کفسابی که می شنوید و می خوانید و مطرح است منظورمان خدمات ساب بعد از فرش کردن سنگ کف می باشد و ساب کارخانه که جهت فراوری و فروش سنگ انجام شده است مد نظر ما نیست و کاربرد سنگ کارخانه برای پر کردن شکستگی های عمقی و ایرادات اساسی سنگ است و نیز برای فروش بهتر سنگ میباشد .

در ابتدای کار دو نکته:

* کف‌های سرامیکی قابل کفسابی نیستند؛ اما با دستگاه فرچه شوی قابل شستشو و زیبا سازی هستند.

* کفسابی سطوح بتنی و لاشه سنگ، به وسیله لقمه سنگ‌های الماسه قابل انجام خواهند بود.

چرا کفسابی لازم است؟

ظاهر جذاب و زیبای ساختمان، موضوعی است که روزانه دغدغه هزاران نفر است؛ علت این موضوع زیبادوستی طبع انسان است؛ چون انسان زیبایی را دوست دارد، طبعاً به دنبال زیباسازی محل زندگی و محل کار خود است. البته آراسته بودن ساختمان در مقابل کسانی که به آنجا رفت و آمد دارند، به پرستیژ شخصیتی شما نیز می‌افزاید. علاوه بر کفسابی مواردی نظیر نقاشی نما ، نماشویی ساختمان ، نصب ایزوگام نما  و… نیز به زیبایی بیشتر ساختمان کمک می‌کند که ما در شرکت بهاری ، تمامی این خدمات را با قیمت مناسب ارائه می‌کنیم. ما قصد داریم که زمان شما هدر نرود؛ پس خیلی سریع در بخش بعدی، مزایای کفسابی در تهران را یک به یک خواهیم شمرد.

کفسابی بهاری

ویژگی بهترین کفسابی

 1. زیبایی بی‌حد و اندازه: هیچکس از لوکس بودن و براق کردن سطح ساختمان خود بدش نمی‌آید و همه به دنبال ساخت زیبایی‌های چشم نواز در ساختمان‌ها هستند و با هزینه‌های هنگفت، این نیاز را پیگیری می‌کنند. البته قیمت کفسابی آنچنان هم بالا نیست؛ در بخش پایانی بیشتر قیمت کفسابی در تهران می‌پردازیم.
 2. پوشاندن نقائص:کف سابی پوشاننده‌ی نقص‌ها و کاستی‌ها در سطح ساخمان شماست.
 3. سهولت در تمیزکاری: پس از کفسابی تمیز کردن سطح ساختمان راحت‌تر از همیشه انجام می‌شود.
 4. نوسازی سنگ و رفع تیرگی: لایه برداری به طور کامل در فرایند سنگ سابی صورت می‌گیرد و به بیانی ادبی پس از کفسابی سنگ لباسی نو می‌پوشد.
 5. حذف پستی و بلندی‌های کوپک: اگر کف ساختمان دچار کمی پستی و بلندی باشد، کف سابی موجب رفع آن می‌شود.
 6. تقویت سنگ: در فرایند سنگ سابی و با از بین رفتن بندکشی، احتمال لغزش سنگ‌ها کمتر و استحکام آن‌ها بیشتر می‌شود.
 7. تمیز شدن کف: پس از ساخت و ساز و کثیف شدن سطح با سیمان و یا سایر مواد شیمیایی، کفسابی به تمیز و زیباتر شدن سطح کمک می‌کند.

کفسابی برای ضدعفونی کردن کف

کفسابی برای میکروب زدایی و استرلیزه کردن سطوح مختلف کفسابی سطوح علاوه بر تمامی مزایای ذکر شده دارای یک مزیت فوق العاده مهم نیز می باشد که آن تمیزی فوق العاده ای است که به سسطوح مختلف می دهد .

با انجام سنگسابی لایه ای از سنگ برداشته می شود که این لایه میلیون ها باکتری در خود جای داده است با لایه برداری و ساب زنی این لایه میکروبی از بین می رود و لایه تمیز زیرین بالا می اید همچنین لقمه ساب های کف سابی خود نیز دارای  موادی هستند که در طول کفسابی سنگ موجب از بین رفتن هر نوع کثیفی می شود . بنابراین شما با یک هزینه به چندین نتیجه بسیار خاص می رسید که با هیچ کار دیگری امکان پذیر نیست.

کفسابی برای پاک کردن لکه و کثیفی سنگ

در مواردی ممکن است که مکانی تازه ساخته شود. در آن محل یا ساختمان به علت ریخته شدن چسب، رنگ و دیگر مصالح ساختمانی گاها ًسنگها دارای لک هستند. گاهی از اوقات بنا به هر علتی اسید یا جوهر نمک که حاوی اسید است، بر روی سنگ ریخته می شود.

 

در این مواقع امکان بوجود آمدن لک بر سنگ وجود دارد که اصطلاحاً می گوییم، باید سنگ، ساب زده شود. حتی امکان دارد که پستی و بلندی نیز در سنگها وجود داشته باشد.

 در مواردی هم به نظر می رسد که بر اثر سالها استفاده از ساختمان، سنگها کهنه شده باشند. این گونه سنگها دیگر درخشندگی خود را حفظ نکرده و کهنه، کدر و حتی مات به نظر می رسند. در این موارد در عملیات کفسابی، از سابزنی یا سنگسابی استفاده می شود.

سنگ سابی بر چه نوع سنگ هایی قابل انجام است؟

قبل از پاسخ به این سوال باید به سوال دیگری پاسخ بدهیم و آن اینکه کفسابی جه فرقی با سنگ سابی دارد؟ سنگسابی، ساب زدن سنگ، سابیدن سنگ با دستگاه و… اصطلاحاتی است که برای این کار استعمال می‌شود؛ تقریبا می‌توان گفت که این کار همان کفسابی است که در ساختمان‌های با کف سنگی انجام می‌شود.

حال می‌رسیم به سوال اصلی؛ سنگ‌های چینی، سنگ خوی، سنگ مرمریت، سنگ ترارتن، سنگ ریخته شده، سنگ لوکس و قیمتی، سنگ صلصالی، سنگ دهبید، انواع گرانیت، انواع موزاییک و سنگ‌های مصنوعی هر یک با دستگاه مختص به خود قابل سنگ سابی یا به اصطلاح بهتر، قابل کفسابی هستند.

چه کارهایی برای انجام کفسابی یا سنگ سابی لازم است؟

اگر تصمیم دارید که سطح ساختمان مسکونی، اداری یا تجاری خود را کفسابی کنید، خوب است به این نکته توجه داشته باشید که انجام چند کار برای شروع فرایند کفسابی یا سنگ سابی، لازم است. این موارد عبارتند از:

 1. خوب است که برق سه فاز در دسترس باشد تا فرایند کفسابی با سرعت بیشتری انجام شود؛ البته باید بدانید که هرجایی آسانسور دارد، برق سه فاز هم دارد.
 2. سطح مورد نظر باید از هرگونه مواد زائد از قبیل نخاله، شن، خاک و ماسه پاک باشد.
 3. اشیا و لوازمی که در محل کفسابی قرارد دارند، باید خارج شوند تا فرایند کف سابی بدون معطلی به اتمام برسد.

قیمت کفسابی

کفسابی ارزان و با کیفیت همیشه موضوعی است که مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرد که برای کف سابی موزاییک در منزل، کف سابی سنگ در منزل، کف سابی راه پله و… این خدمت را مدنظر دارند. عوامل زیادی در محاسبه قیمت کفسابی نقش دارند که برخی از آن‌ها شامل: نوع سنگ، سابقه ساب خوردن سنگ، متراژ محیط سنگسابی، حجم نقص کف و نیز انتظار کارفرما می‌باشد. با این همه ما نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا تعرفه مناسبی را برای شما عزیزان درنظر بگیریم تا با یک فرایند کفسابی ارزان و با کیفیت، ظاهر ساختمان خود را به زیبایی و جذابیت بیشتری برسانید.

خدمات شرکت کفسابی تهران در زمینه‌ی نماشویی، کفسابی و… هستند و شما می‌توانید برای استعلام قیمت کفسابی یا سفارش کفسابی ارزان از طریق شماره‌های موجود در وبسایت با ما در تماس باشید یا به دو شعبه شرکت ما در تهران مراجعه کرده و اطلاعات تکمیلی را حضورا دریافت کنید.

کفسابی چیست ؟

کفسابی یکی از خلاقانه ترین و بهترین روشهای ایجاد زیبایی و جلا بخشیدن به سطوح مختلف ساختمان شماست. با استفاده از لقمه ساب ایتالیایی در انتهای عملیات کفسابی، سنگها را هر چه بیشتر صیقلی و براق کنید. کفسابی بیشتر از هر چیزی نیاز به صبر وحوصله دارد ، چون کار کف سابی طی مراحل مختلف انجام می شود باید در هر مرحله دقت کرد تا بهترین حالت ممکن سابزنی را پیاده کرد .

اگر تنها یکی از مراحل کفسابی به درستی انجام نشود ، هر چند که ساب های بعدی را بسیار عالی و تمیز انجام داده باشید اما به نتیجه و کیفیت مطلوب نمی رسید

کفسابی به دو نوع اصلی تقسیم می شود.

خدمات کفسابی شامل چه مواردی می باشد؟

خدمات کف سابی که گروه ما ارایه می دهد شامل تمامی خدمات مورد نیاز برای تمیز و براق و ترمیم کردن هر نوع سطوح موجود در ساختمان شما می باشد. خدمات کفسابی و سنگسابی از ترمیم سنگ شروع می شود و به نانو و ضد آب کردن انواع سطوح تازه کار شده و یا قدیمی می شود .

اما شاید بتوان گفت که پرکاربرد ترین زیر مجموعه خدمات کف سابی همان ساب زنی و صیقلی کردن سنگ است اما خب باید عرض که این دسته از خدمات جزیی از صدها خدماتی است که در این مجموعه قرار می گیرد.

کفسابی پولیشر

کفسابی پولیشی به ایجاد شفافیت، صیقلی نمودن و ساب زدن موزائیک یا کفپوشهایی گفته می شود که در مرور زمان درخشندگی اولیه خود را از دست داده اند.

 

 به عبارت ساده تر می توان گفت که کفسابی در واقع سابیدن کف خانه، مغازه یا هر مکان دیگری است که از سنگ گرانیت، مرمر، موزائیک و بتن و …ساخته شده باشد. این کار در کفسابی با استفاده از دستگاه های مدرن و با تکنیک جدید و بالا صورت می گیرد.

مراحل کفسابی

 با توجه به میزان درز، خراش و خشی که در سنگ موجود است، از لقمه ۳۶ یا ۴۶ استفاده می کنیم. تفاوت این دو لقمه ساب تنها به میزان زبری است که لقمه ۳۶ ساب زبرتر است. ساب اول برای ایجاد سطح یکدست و حذف کلیه پستی و بلندی های سنگ است.

 ساب دوم استفاده از لقمه ۶۰ است که باعث از بین بردن کلیه درزها و خطوط مانده از ساب اول است. در مرحله سوم از لقمه ساب ۱۲۰ استفاده می شود. در اغلب موارد بعد از ساب دوم بتونه کاری انجام می شود، تا سطحی صاف و یکدست حاصل شود.

بعد از بتونه، مجدداً از دستگاه ساب استفاده شده تا در مرحله آخر ساب لقمه ایتالیایی بکار برده شود. استفاده از ساب لقمه ایتالیایی باعث درخشندگی و شفافیت بسیار سنگ است.

کفسابی برای برداشتن پستی و بلندی سنگ

وقتی تصمیم می گیرید که کفپوش خانه خود را از جنس سنگ تهیه کنید لازم است تا با روش های نگه داری و زیباسازی سنگ هم آشنایی کافی پیدا کنید ، پس از اتمام کار سنگ کار مشاده می شود که سنگ ها به ویژه در قسمت بند (درزسنگ) نسبت به هم دارای پستی بلندی و حالت ناخنک دارد .

برداشتن پستی و بلندی سنگ با کفسابی
برداشتن ناهمواری و پستی و بلندی سنگ

اگر این ناخنک و ناهمواری سنگ برطرف نشود چه اتفاقی می افتد؟

 • کفپوش سنگی که دارای ناهمواری های متعدد است مانند یک پازل هزار قطعه است که با ورقه های کلفت و در رفته کنار هم قرار گرفته اند حال به تصویر کامل پازل که برروی جعبه آن است نگاه کنید می بینید که پازل زیبایی و وضوح تصویر اصلی را ندارد ، کفپوش سنگی که کفسابی نشده باشد هم دقیقا مانند پازل است که تمامی ناهمواری ها به چشم میخورد و حس نامنظمی را به ما منتقل می کنند ، در تصویر زیر می توانید تفاوت کفپوشی که ساب خورده را با کفپوش ناسابیده را کاملا درک کنید اینها تنها بخشی از تاثیرات کف سابی است .
 • پس از گذشت مدتی و استفده کردن از کفپوش سنگی در اثر تی کشی و یا نظافت و نیز چربی های موجود در خانه کثیفی ها در کنار ناهمواری تجمع کرده و بند سنگ تبدیل به نوار های مشکی می شود.
 • رزین و ماستیک سنگ مصرفی کارخانه ها به دلیل  براقیت بیشتر ضعف در برابر ساییدگی و لکه های حاصل از مواد اسیدی و خوراکی دارد که به سرعت سط کفپوش سنگی شما پر از لکه ها و خراش های مختلف خواهد شد .

کفسابی با استفاده از لقمه پد الماسه

در این نوع کفسابی که در سال های اخیر بسیار مورد استقبال کفسابها و کارفرماها قرار گرفته به دلیل استفاده از لقمه های الماس که متشکل از الماس های ریز و زمینه پلاستیکی هستند می‌توانند هر نوع خط و خشی را از روی سطح سنگ برداشته و یک سطح کاملاً صیقلی و بدون خط و خش را ایجاد کنند.

 

نحوه انجام کار ساب زدن سنگ با لقمه پدهای الماس و شاین به این صورت است که ابتدا با استفاده از لقمه سنگ های سیمانی پستی بلندی و ناهمواری سنگ را برداشته و سپس با استفاده از لقمه پد الماسه های نمره هشتاد و نمره ۱۰۰ ، ۱۵۰ ، ۲۰۰ ، ۴۰۰ ، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ زده می شود . برای درک بهتر موضوع مابه نحوه اجرای هر یک از لقمه های زیر می پردازیم:
لقمه پد ۸۰: لقمه ۷۸۰ پس از لقمه زبر سیمانی نمره ۴۶ و یا نمره ۸۰ اجرا می‌شود و کار آن برداشتن خط و خش و خراشیدگی های حاصل از لقمه سنگ های نمره ۴۶ می باشد. این لقه ها بر روی پایه های پد قرار گرفته و زیر دستگاه ساب زنی قرار می‌گیرد و دستگاه با دور ثابت شروع به کار می کند این کار را می‌توان به صورت تار و پود اجرا کرد تا این که موج و خط و خش بر روی سنگ باقی نماند.

کفسابی در تهران

پس از اتمام این مرحله اگر به درستی ساب زنی را انجام داده باشید شاهد یک سطح کاملا صاف و یکدست و بدون خط و خش خواهید بود.

 کفسابی با پد الماسه ۲۰۰

الماسه ۲۰۰ پس از لقمه پد الماسی ۸۰ زده می شود و کار آن برداشتن خط و خش بسیار ریز حاصل از لقمه الماسه ۸۰ می باشد در این مرحله کار برداشتن خط و خش به اتمام رسیده و کار صیقل سنگ شروع می شود.

پد الماسی ۴۰۰ و یا ۵۰۰ :

این مرحله را می‌توان مرز براقیت و صیقل سنگ نامید زیرا در این مرحله صیقل سنگ به اتمام رسیده و کار آماده پرداخت و شاین و براق شدن است. پس از اتمام این مرحله شما شاهد درخشش جزئی در سنگ خواهید بود که می‌توان انعکاس پنجره ها و اشیای نورانی را بر روی سنگدمشاهده کرد. لازم به ذکر است که اگر کار به درستی اجرا شده باشد در این مرحله نباید هیچگونه موج و یا خط و خش و خراشیدگی بر روی سنگ مشاهده شود.

کفسابی با استفاده از لقمه پد شاین

لقمه شاین در سال‌های اخیر جایگزین لقمه های اسیدی کفسابی شده است و نسبت به لقمه های قدیمی ، مزایا و معایبی دارد که البته می‌توان گفت که مزایای آن بسیار بیشتر از معایبش است .
این لقمه ها متشکل از پارچه‌های لایه ای هستند که در میان هر یک از لایه ها بهترین نوع پولیش جایگذاری شده است که به مرور استفاده و از بین رفتن لایه های پارچه ها، پارچه های آغشته شده به پولیش کار پرداخت و صیقل سنگ را انجام می‌دهند که با تکرار دو و یا سه مرحله پولیش سنگ می‌توان به نهایت براقیت و شفافیت سنگ رسید.

ماندگاری این نوع پولیش بسیار بیشتر از نمونه های قدیمی می باشد زیرا که به دلیل ایجاد حرارت و به نوعی اتو شدن پولیش در زیر دستگاه کفسابی این ماندگاری تضمین می شود.
کیفیت و ماندگاری این براقیت در قسمت هایی پر رفت و آمد مانند پارکینگ، بهتر نشان داده می شود و با تست های مکرر که شرکت بهاری انجام داده است شاهد این بودیم که به هیچ وجه رد لاستیک و روغن پس از اجرای پولیشر شاین برجای نمی ماند .
نمره های شاین لازم برای کفسابی و صیقل سنگ شامل : لقمه پدشاین نمره ۵۰۰ ،نمره ۱۰۰۰ ،نمره ۱۵۰۰ ،نمره ۲۰۰۰، پدشاین نمره ۳ هزار و نمره ۶ هزار تا ۱۲ هزار در بازار موجود بوده و کفساب و سابزن به صلیقه و مهارت خود می تواند از تعدادی از این لقمه ها برای شفافیت سنگ استفاده کند .

کفسابی پس از اتمام ساخت

تاثیر دوم این است که اگر سنگ شما در اثر ریخته شدن مواد سیمانی یا گچی و حتی خاک در اثر ساخت و ساز کثیف شده باشد با سنگ سابی می توان تمامی این مصالح را از روی سطح سنگ برطرف کرد.  و تاثیر بعدی کفسابی براقیت و درخشندگی سنگ فوق العاده ای است که به سنگ می بخشد.

کفسابی سنگ استفاده شده

اگر در پس از ساخت خانه کفپوش سنگی خود را کف سابی نکرده اید و در طول مصرف مشکلاتی چون کثیفی درزها ، خط وخش سطح سنگ و لکه های گوناگون ایجاده شده است ،نگران نباشید زیرا شرکت بهاری نوعی از کف سابی را ارائه می دهد که با اساب های زبر شروع شده و لایه بالای سنگ به ضخامت نیم سانت را  برداشته و تمامی ایرادات سنگ اعم از ناخنک سنگ ، خط و خش و خراشیدگی و لکه های سنگ برطرف شده و در مرحله بعد با استفاده از نرم ترین لقمه های موجود اقدام به صیقل سنگ و براق و پولیش مجدد سنگ با کفسابی می کنیم .

کفسابی چه کاربردی دارد ؟

 • موزائیک های خانه شما به علت وجود جرم و آلودگی مات و کدر به نظر می رسد؟از دیدن پستی و بلندی سنگهای محل کارتان خسته شده و با صرف هزینه بالا قصد تعویض آنها را دارید؟
 • پس از عملیات بنایی و ریختن و سفت شدن مواد و مصالح بنایی بر سنگفرش خانه، احساس بیزاری می کنید؟
 • به دنبال اطلاعاتی در مورد کف سابی هستید؟

ما همه چیز را درباره کف سابی ساختمان از ساب زدن لابی تا پشت بام را در اختیار شما قرار می دهیم .

 

 • حتی می توانید نمای ساختمان و دیوار های خود را به ما بسپارید تا با نما شویی حرفه ای تمیز و براق شود .نترسید و دیگر نگران هیچ یک از مسائلی که شما را مضطرب می کند، نباشید.

زیرا چاره کار بسیار راحت تر از آنی است که در تصور شما می گنجد.چاره کار خود را می توانید در نزد کفساب ماهر و با تجربه در کفسابی و سنگ سابی پیدا کنید. جهت کفسابی آپارتمان کلیک کنید .

تاثیرات کفسابی سنگ

کفسابی سنگ به عنوان معجزه صنعت زیبا سازی ساختمان طلقی می شود . منظورمان از این حرف این است که با هزینه کف سابی بسیار کم می توانیم به نتیجه دلخواه خود برسیم .

ما سنگ ها را به دو دسته سنگ های نرم و سنگ های سخت دسته بندی کرده ایم در مرحله بعد برای سنگ های نرم مانند دهبید،تراورتن،گوهره،آباده و دسته مرمریت قیمت سنگسابی حدود ۸ الی ۱۵ هزار تومان ک برای کف سابی سنگ های سخت مانند گرانیت،سلسالی،گرانیت افریقایی ،موزاییک که جزو سنگ های سنگ و پر هزینه ساب زنی محسوب می شوند.

 

 قیمت و هزینه سنگسابی را از ۱۵ الی ۲۵ در نظر گرفته ایم و با افزایش قیمت طبیعتا تعداد مراحل سابزنی نیز افزایش می یابد و استفاده از مواد اورجینال ایتالیایی منطقی به نظر می رسد .

اما برای این که چنین هزینه های را برای کف سابی کنیم ابتدا باید ارزش و تاثیر آن را برروی کفپوش خانه خود بدانیم . ابتدا باید بدانیم که سنگ را وقتی فرش می کنیم طبیعی است که لبه و ناخنک بین دو سنگ به دلیل عدم همترازی ایجاد می شود با کف سابی سنگ می توان این لبه و ناخنک را برداشت این یکی از تاثیرات آن است .

برای براقیت بیشتر می توان از پولیش سنگ کف استفاده کرد. تاثیر چهارم میکروب و باکتری زدایی از کف خانه شما توسط کفسابی است که با این کار هر نوع باکتری و جرمی که در زمین منزل شما تجمع کرده باشد کاملا میکروب زدایی می شود . اینها و صد ها عامل دیگر نشان دهنده ارزش و تاثیر کفسابی برروی منزل شما هستند .

مزایای استفاده از کفسابی

بعد از اینکه ساختمان، مغازه، تالار و …. سنگفرش شد. این امکان وجود دارد سطوحی که در سنگفرش بکار می رود در یک سطح نباشند. بوسیله کف سابی می توان این سطوح را صاف و هم سطح نمود.

بوسیله کف سابی می توان پستی و بلندی و وجود خش و ناخنک در سنگ را ترمیم نمود. این کار باعث می شود که انتقال وسایل و رفت و آمد بر این سطوح به صورت آسان انجام پذیرد. با کف سابی می توان به نظافت راحت تر امیدوار شد که البته بعد از نظافت زیبایی کفپوش مشهود است. با توجه به کفسابی و جلا گرفتن و شفافیت سنگفرشها، محیط نیز زیباتر و تمیز تر به نظر می رسد.

با کفسابی دقیق و از بین بردن بندها و لبه های سنگ به صیقلی و شفافیت سنگ ها کمک می شود. همچنین مانع این می شود که انعکاس نور در جهات مختلف صورت بگیرد و به کیفیت نمای کار نیز توجه دارد.

نکات مهم در کفسابی

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این کار، فاضلاب زیادی را تولید می کند. بنا بر این، هنگام کف سابی اتاق باید وسایل خود را جابجا کنید تا از آسیب رسیدن به آنها جلوگیری شود. هنگام کف سازی پله، گلدان ها و سایر وسایل مانند فرش و جاکفشی را بردارید. اگر کار کف سابی در پارکینگ منزل شما انجام می شود.

حتما ماشین را جابجا کنید. از همه مهم تر، اگر در کف ساختمان یا پارکینگ شما سنگی دچار لقی شده، حتما به فرد کف ساب اطلاع دهید تا از شکستگی سنگ و تحمیل هزینه فراوان به شما جلوگیری شود.همچنین برای کاهش هزینه های کف سابی می توان از کفشویی پارکینگ نیز استفاده کرد.

 به طورکلی، کار کف سابی ساختمان، کار ظریف و حساسی است که نیاز به ماشین آلات با کیفیت و نیروی انسانی با تجربه دارد. عدم توجه به این موضوع، می تواند خسارت های سنگینی را به ساختمان شما وارد کند.

کفساب کیست؟

کف ساب کسی است که مبادرت به انجام کفسابی می کند. کفساب باید به قدر کافی در حرفه و هنر خود مهارت داشته و تجربه لازم را کسب کرده باشد.

 بنابراین لازم است که کفساب انسانی با درایت، عاقل و باهوش باشد. اگر فرد کفساب دارای مهارت و تجربه لازم در کار خود نباشد، بی شک کفسابی بخوبی انجام نمی شود. در هنگام کفسابی کف، کفساب باید دقت لازم را به کار برد تا مبادا آب به دیوارخانه یا مکان مورد نظر بپاشد.

کفسابی اداره و سازمان ها
کفسابی ساختمان

در عین حال عملیات کفسابی نیاز به صبر، تحمل و بردباری زیادی در وجود کفساب دارد. کفساب خوب، فاضلاب حاصل از کفسابی را جمع آوری نموده و سنگفرش را در پایان کار به صورت تمیز تحویل می دهد. در غیر این صورت موجبات رضایت مشتری یا کارفرما که اصل اول در کار کفسابی است، حاصل نمی شود.

ویژگی کفساب و ساب زن خوب

یک کفساب و ساب زن خوب به خوبی می داند که وظیفه او براق و درخشان کردن هر نوع سنگ است که به او معرفی می شود از این رو باید اطلاعات جامع از سنگ های مختلف داشته باشد تا بتواند برای هر سنگ روش سنگسابی و ساب زنی سنگ مناسب را انتخاب کند .

به کفساب حرفه ای ها اعتماد کنید!

تمیز کردن نادرست می تواند سطح کف سنگ های شما را خراب کند! ما از خصوصیات سنگ و انواع محلول های تمیز کننده و فرآیندهای تمیز کردن با کفسابی به زیبایی آنها پی می بریم. ما پرداخت و براق کردن سنگ را از طریق استفاده از پودرهای موم، ساینده های الماس و مالش .

 سابزنی با ماشین آلات ارائه می دهیم تا کف سنگ شما صیقل داده شود تا درخشش اولیه خود را بدست آورد. اطمینان حاصل کنید که یک شرکت حرفه ای استخدام کرده اید تا کف سنگ های طبیعی خود را صیقل دهد تا به شما کمک کند تا سالهای سال از آن محافظت کنید!

چرا کف سنگ ها می درخشند؟

وقتی نور به سنگ ناهموار برخورد می کند ، پراکنده و پراکنده می شود. اگر سنگ یکنواخت باشد ، نور از سطح آن برمی گردد و باعث درخشش آن می شود.

برای نشان دادن این نکته ، تصور کنید که در یک قایق هستید. اگر در دریاهای مواج قایقرانی می کنید ، وقتی به آب شکننده نگاه می کنید ، نمی توانید انعکاس خود را ببینید. اگر دریا آرام باشد ، خود را به وضوح در آب مانند آینه خواهید دید. نور روی آب صاف همانند کف زمین سنگی برگشت می کند.

چه عواملی باعث ناصافی کف سنگ ها می شود؟ خاک ، شن و ماسه، که باعث خراش های میکروسکوپی می شود و باعث از بین رفتن درخشش سنگ می شود. بنابراین ، یک کف سنگی مات و انباشته از خراش های سطحی به راحتی براقیت خود را از دست می دهند .

اصول کفسابی انواع سنگ

با توجه به تجربه چندین ساله ه در زمینه کف سابی انواع سنگ داریم دریافته ایم که روش و مراحل کفسابی هر سنگ با سنگ دیگر کاملا متفاوت است و این تفاوت در لقمه های ساب ، سرعت چرخش صفحه دستگاه کف سابی و نیز تعداد مراحل آن است به طوری که برخی سنگ ها با ۷ مرحله کفساب به نهایت شفافیت و صیقل خود می رسند و اما برخی سنگ ها مثل گرانیت با ۱۴ مرحله سنگساب به کیفیت مطلوب می رسد .

برای واضح شدن موضوع در زیر به روش سنگسابی برخی از سنگ های پرکاربرد در خانه های مسکونی ، مراکز تجاری و اداری اشاره می کنیم.

کفسابی آینه ای برای سنگ

در عمل سنگ سابی با برداشتن یک لایه نازک از سنگ، باعث بوجودآمدن سنگی صیقل خورده و صاف می شوند. سنگ سابی می تواند در کفپوش ساختمان، در دیوارهای محل و یا حتی نمای ساختمان و نماشویی مورد استفاده قرار گیرد. بدین ترتیب با سنگسابی سنگهای بکار رفته در ساختمان علناً بر زیبایی ساختمان یا محل مورد نظر افزون می شود.

سابزن در واقع سنگ را تازه و زنده کرده و درخشندگی فوق العاده ای به سنگ می دهد. انگار که سنگ تازه از کارخانه خارج شده است. شایان ذکر است که برترین و بهترین نوع سابزنی، ساب ایتالیایی است. به علت اینکه سنگها در سابزنی ایتالیایی بی اندازه براق به نظر می رسند، اصطلاحاً آن را سابزنی شیشه ای یا آینه ای هم می نامند.

کفسابی دهبید

سنگ دهبید از پر مصرف ترین سنگ های ساختمانی است که به دلیل شفافیت ، زیبایی و مقاومت آن در برابر سایش به عنوان بهترین انتخاب برای کفپوش سنگی ساختمان است ،این سنگ به دلیل قابلیت براق شوندگی زیاد در صورت کف سابی درست سنگ دهبید می تواند حالت شیشه ای داشته باشد در این راستا می توان از لقمه سنگ های ۴۶ ، ۱۰۰ برای برداشتن پستی و بلندی و نیز خط و خش سنگ استفاده می کنیم که آماده مراحل بعدی ساب یعنی صیقل و سپس براق کردن سنگ دهبید شود .

کفسابی تراورتن

سنگ تراورتن به دلیل چگالی بسیار پایین و قیمت مناسب و همچنین طرح ها و رنگ های تیره کاربرد زیادی در قسمت های مختلف ساختمان دارد از جمله در داخل آپارتمان ، پارکینگ و نیز محوطه ساختمان استفاده می شود .

اما به دلیل خلل وفرج زیاد سنگ تراورتن از مقاومت کافی در برابر سایش و خراشیدگی ندارد ، از این رو پیشنهاد ما استفاده از کف سابی تراورتن برای کاهش خلل و فرج و منافذ سنگ است تا از نفوذ آب و همچنین فرسودگی زود هنگام سنگ تراورتن جلوگیری شود .کف سابی سنگ گوهره

اگر به دنبال سنگ با مقاومت بسیار بالا و کمترین خلل و فرج سنگ هستید ، سنگ گوهره بهترین انتخاب است ، البته لازم است بدانید که اگر تم و دکوراسیون ساختمان تان براق و درخشنده است ، سنگ گوهره انتخاب مناسبی نیست چون قابلیت براق شدن کافی ندارد .

سنگ گوهره به دلیل سطح کاملا یکنواخت و بدون منفذ مناسب قسمت های پارکینگ و نیز محوطه ساختمان است ، به دلیل سطح یک تکه مقاومت کافی در برابر نفوذ آب و ساییدگی و خراشیدگی دارد .

کفسابی گرانیت

سنگ گرانیت که سخت ترین سنگ در بین سنگ های کاربردی ساختمان است ،ویژگی های منحصر به فردی دارد که می تواند سالها با کیفیت اولیه باقی بماند و به دلیل تراکم بسیار بالا و کانی های سخت آن در برابر آب و ساییدگی کاملا مقاوم بوده و مناسب ترین سنگ برای پارکینگ ، راهرو و قسمت های پر رفت و امد است.

و همچنین با استفاده معمول از کفپوش گرانیتی امکان ایجاد خراش و ساییدگی برروی سطح آن وجود ندارد. لازم است بدانید که حتی با تشکیل شده لایه کثیف یا خراش و جرم گرفتن سنگ می تواتیم با کف سابی سنگ گرانیت سطح پارکینگ ، راهرو و … را مانند روز اول تمیز و براق و صیقلی کنیم.

کفسابی در تهران

کفسابی در تهران به هنر سابیدن کف به منظور شیشه ای یا آینه ای کردن کف سنگی گفته می شود. عملیات کفسابی مراحل مختلفی دارد که بوسیله دستگاه انجام می شود، که به آن سابزنی می گویند.

با عنایت به نوع سنگ برای کفسابی در تهران از لقمه های الماس استفاده می شود. لقمه کفسابی در قطعات کوچک بوده و در دستگاه به کار می رود و به تناسب دارای کاربردهای متفاوت هستند. در این زمینه از جدیدترین دستگا هها و تکنولوژی بروز شده دنیا استفاده می شود.

لازم به ذکر است که با توجه به تراکم جمعیت در شهر بزرگی مثل تهران می توان گفت: کف سابی در ساختمانهای بلند و برج های تهران و حتی ساختمانهای با طبقات کم امری لازم و ضروری است. زیرا با عملیات کف سابی به شفافیت، درخشش و بقای ساختمانها کمک زیادی می شود.

همچنین گذشته از تأثیرات مهمی که در زیبایی محیط دارد، در امنیت سلامت و بهداشت نیز مؤثر است. زیرا با یکپارچه شدن سطح سنگها در کفسابی در تهران تمامی درزها و منافذ موجود در سنگ بسته می شود. بدین صورت کفسابی امکان نفوذ انواع میکروب را سد می سازد.

کفسابی سنگ کف

برای سابیدن سنگ کف ما از روش های ویژه کف سابی استفاده می کنیم زیرا که شعار ما کیفیت برتر و قیمت کفسابی مناسب تر است.  ما برای سابزنی سنگ کف خانه شما سعی بر این داریم تا با استفاده از دستگاه های سابزنی سنگ تمامی سطوح سنگی شما را برای و درخشان کنیم.  و در مرحله بعد اقدام به پرداخت سنگ می کنیم که این کار موجب ماندگاری براقیت سنگ خواهد شد .

 شرکت کفسابی بهاری با دستگاه ساب زنی ایرانی سه فاز و تک فاز شروع به از بین بردن سیاهی یا لکه سنگ شما می کند برای این کار از لقمه سنگ ها و پد کفسابی کمک می گیریم تا سطح سنگ را از هر نوع خراش و خط و خش و ناهمواری و پستی و بلندی خالی کنیم.

 

 

 

 

2 thoughts on “کفسابی در تهران و کرج و حومه و شهرستان ها

 • سپتامبر 19, 2022 at 5:22 ب.ظ
  Permalink

  ممنون از کفسابی با کیفیتون که برای ما انجام دادین

  Reply
  • سپتامبر 19, 2022 at 5:23 ب.ظ
   Permalink

   خواهش میکنم لطف دارین وظیفمون بود اقای رحیمی
   ما در مرزداران خدمات زیادی انجام دادیم

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید(بهنام)