پاک – بلکا چیست؟ | سفارش بلکا | سفارش نقاشی ساختمان | رنگ طبیعی بلکا | قیمت ارزان انجام بلکا | رنگ بلکا | فروش بلکا | آموزش بلکا | بلکا ابریشمی | معایب بلکا | بلکا ابریشمی | قیمت سفارش نقاشی ساختمان بلکا | پاک بلکا | اجرای رنگ بلکا

 

 

بلکا

با پیشرفت روزانه کشورهایه دنیا شاهد اختراعات شگفت انگیز بسیاری شده ایم. رنگ سازی نیز از این قافله عقب نمانده و خواسته های مردم دنیا را براورده کرده است. ولی همچنان در بیشتر کشورها از همان شیوه سنتی استفاده میشود غافل از مضرات بسیار پشت پرده آن که بر سلامتی کار کنان کارخانه جات و رنگ کارها و کسی که در این محیط رنگ شده زندگی میکند گرفتار انواع اقسام سرطان هایه حاصل از سرب داخل رنگ و غیره میشود. با وجود ۷۰ سال ثابقه در تولید رنگ هنوز مشکلات و مضرات فراوانی در آن وجود دارد به همین خاطر به این فکر افتاده حداقل برای اماکن عمومی فکری کرده و از شیوه ای خاص شگفت انگیز استفاده کرده به نام بلکا که اکنون طرفداران بسیاری پیدا کرده با خیال آسوده میتوان از زیبایی محیط اطراف لذت برد. بلکا نوعی پوشش سلولزی (پوششی بر پایه الیاف گیاهی ) با الیاف طبیعی پنبه سلولز میباشد. این پوشش به دلیل استفاده از مواد اولیه طبیعی در فضاهایه بهداشتی و درمانی مانند بیمارستان ها نیز استفاده میشود. قابلیتی که بلکا دارد میتواند بر رویه گچ، خاک و گچ چوب، فلز، رنگ روغن، سیمان، شیشه و غیره استفاده شود. بلکا به عنوان پوشش سلولزی که باعث زیبایی خاص و بهداشتی بودن آن میشود در منابع نفتی نیز صرفه جویی چشم گیری خواهد داشت.
با چند گزینه از مزیت هایه بلکا با ما همراه باشید :
-عایق حرارت و برودت

قابلیت عایق حرارت سالهاست که طرفداران بسیاری داشته است. دیوار استفاده شده از بلکا در فصل زمستان از اتلاف حرارت جلو گیری میکند. هوای گرم بین دیوار بیرونی و هوای ساکن بین الیاف بالا رفته و از میان سوراخ های رو کاری به بیرون جریان می یابد در نتیجه از میزان بار سرمایشی ساختمان کاسته می شود و هوای تهویه شده مستقیما از طریق دریچه های فرعی به داخل ساختمان وارد می شود.

-عایق صوت
یکی از آلودگی هایه محیط زیست آلودگی صوتی میباشد. این صداها حساسیت گوش را نسبت به انواع صداها تقلیل می دهد اگر مدت ده دقیقه در محیطی که این صداها موجود باشند حضور داشته باشیم نیاز به استراحتی به مدت بیست دقیقه در محیطی کاملاً آرام داریم تا اثر آن را جبران نماییم. اثرات غیرمستقیم صداهای ناخواسته بر روی انسان عبارت از حساسیت عصبی، تحریک پذیری شدید، گرفتگی عضلانی و خستگی روحی و جسمی و حتی در مواقعی سرگیجه است. بلکا به عنوان پوششی با تخلخل های فراوان و غیر همگون که به ضخامت mm4 -2 روی دیوارها اجرا می شود حدود ۴۱ درصد رفلکس صدا را کاهش می دهد و بطوریکه کاملاً محسوس آلودگی صوت را تقلیل می دهد.

-بی نیاز از زیر سازی ها
بی نیاز بودن از زیر سازی بر رویه کلیه سطوح از جمله سیمان سفید سیاه رنگ روعن پلاستیک کاشی و غیره باعث بالا بردن سرعت کاری و کاهش هزینه قابل توجهی میشود. با بلکا مرحله سفید کاری حذف میشود. وقتی که فضایه داخلی به منظور استفاده برای آشپزخانه و یا آزمایشگاه از کاشی استفاده شده بعد از مدتی استفاده کننده تمایل داشته باشد به عنوان اتاق دیگری از آن استفاده کند بلکا در اینجا وارد عمل شده و قابلیت شگفت انگیز خود را نشان میدهد و به راحتی بر رویه سطوح کاشی قابل اجرا میباشد نیازی به برداشتن کاشی ها نمیباشد. با این همه میتوان در وقت و هزینه اقتصادی صرفه جویی کرد.

-نداشتن بو و فرار در هنگام اجرا
در زمان تولید و یا در زمان اجرایه آن از مواد نفتی و فرار به هیچ عنوان استفاده نشده همین امر باعث شده تا مصرف کننده خیالش از بابت حساسیت و سلامت محیط زیست راحت شود. ایجاد نشدن پس آب هایه نفتی که باعث تاثیرات خطرناک دراز مدت و کوتاه مدت شده و باعث ایجاد عمل فتوسنتز گیاهان میشود.استفاده نکردن از فلز در بلکا و قابل بازیافت بودن آن نیز اشاره دارد.

-خاصیت شستشو
این خاصیت مربوط به رزین نهایی است که این نوع رزین شیمیایی مخصوص شرکت می باشد. نحوه شتستشو: با ابر و شامپوی فرش قابل شستشو می باشد پس از شستشو مدتی صبر کنید تا دوباره بلکا خشک شود.

-عدم جذب گردو غبار
دلیل ایجاد سطوح گرد و غبار سطوح داشتن بار مخالف الکتریکی بین ضرات معلق در هوا و سطوح میباشد. آزمایشات نشان داده است به دلیل جذب رطوبت الیاف سلولزی بار الکتریکی آنها در حد صفر میباشد همین حالت باعث شده تا گردو غبار بر رویه سطح بلکا جمع نشود.

-مقاوم در برابر آتش
در زمان وقوع آتش این مدت زمان تحمل الیاف ساختمان هستند که تعیین میکنند چه زمانی دوام اورده تا آتش نشان برسد. الیاف باید حداقل یک ساعت تحمل مقاومت را داشته باشند همچنین این زمانی است که باید ساختمان را ترک کرد. ساختمان هایه بلند تائتر و بیمارستان ها دو ساعت و اماکن تجاری و صنعتی سه ساعت تحمل آتش را داشته باشند. زمان مقاومت الیاف ها بستگی به جنس الیاف ها دارد. پوشش دیواری بلکا در آزمایش ها جزو بهترین پوشش ها انتخاب شده و به عنوان یک مصالح ساختمانی که مقاومت بیشتری دارد. بلکا به خاطر عدم اشتعال زایی در استرالیا و دانشکده امیر کبیر تاییده ان دبلیو تی آ را اخذ کرده است.

-خاصیت ارتجاعی بلکا
خاصیت ارتجاعی بلکا باعث میشود از ترک خوردن دیوار و سقف جلو گیری شود. این مورد به خصوص در خانه هایه قدیمی استفاده شده از بلکا قابل مشاهده میباشد.

آزمایشات بلکا از نظر بهداشتی :
از لحاظ سمی بودن برای گیاهانی که تولید فیبر می نمایند آزمایشات ان در حد نرمال بوده است.
پی اچ بلکا به دلیل حلال آب برابر با ۷ می باشد.
فاقد فرمالدئید می باشد.
میزان فلزات سنگین مانند Pb ـ Hg ـ Zn ـ A ـ Co ـ Cu ـ CI ـ Cd که سرطان زا هستند تقریباً در حد صفر می باشد.
بلکا فاقد هر گونه مواد فرار می باشد.

-مواد اولیه بلکا
مخلوطی از پنبه سلولز، رشته های الیاف و رزین سلولزی با انواع متنوعی از افزودنی های تزئینی و آب. ساختار بلکا به انواع طرح های نرم و دانه دار می باشد.

-پوشش
هر یک کیلو حداقل سه متر را پوشش میدهد.

بعضی از سوالات شما مشتریان عزیز :

آیا این محصول قابل شستشو می باشد؟
بله. به راحتی با شامپو فرش قابل شستشو است و به صورت ملایم با ابر و مقداری کف می توان آن را لکه گیری و تمیز نمود..

آیا بلکا در فضای باز هم قابل اجرا می باشد؟
خیر. زیرا عواملی همچون بارش باران های اسیدی و تابش مستقیم نور خورشید، ممکن است به آن صدمه بزند.

آیا می توان از بلکا در حمام استفاده کرد؟
بله با افزودن یک لایه عایق، مقاومت آن در برابر رطوبت افزایش می یابد.

آیا بلکا در مناطقی که رطوبت بالا دارند، قابل اجرا است؟
بلکا تا حدودی رطوبت هوا را به خود جذب می کند، اما باید میزان لایه عایق را به نسبت رطوبت موجود در هوا انتخاب کنیم تا مقاومت کل لایه افزایش یابد.

آیا بلکا برای بدن انسان حساسیت زا است؟
خیر

آیا بلکا رنگ پس می دهد؟
خیر

آیا بلکا ترک می خورد؟
خیر

آیا بلکا نیاز به زیر سازی دارد؟
خیر

آیا این محصول قابل ترمیم است؟
بله، ترمیم بلکا براحتی میسر می باشد. فقط کافی است قسمتی را که می خواهید ترمیم شود به وسیله آب پاش خیس کنید و با ماله مخصوص از تمام جهت ها ترمیم کنید.

محصولات بلکا حاوی چند رنگ است؟
تنوع رنگی محصولات بلکا زیاد و در حدود ۶۰ رنگ می باشد.

آیا خاصیت عایق بودن را می توان در بلکا مشاهده کرد؟
بله این محصول عایق حرارتی، برودتی و صوتی می باشد.

آیا بلکا دارای بوی خاصی است؟
خیر

چند روز طول می کشد تا صد متر مربع بلکا را در سطح اجرا کنیم؟
اگر از دو اپراتور استفاده کنیم می توانیم صد متر مربع را در یک روز اجرا نماییم.

آیا از بلکا می توان در محیط آشپزخانه رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی استفاده کرد؟
از آنجائیکه بلکا پوششی کاملا طبیعی و بهداشتی می باشد، در کلیه اماکن عمومی می توان از آن استفاده نمود.

نقاشی رنگ بلکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما